• Wizja i misja

• Wizja szkoły

W Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym, w ciepłej i rodzinnej atmosferze, korzystając z nowoczesnego wyposażenia, pod kierownictwem aktywnej o wysokich klasyfikacjach kadry pedagogicznej, przy współpracy lokalnego środowiska, uczniowie mają stworzone warunki do wszechstronnego rozwoju emocjonalnego,  fizycznego i psychofizycznego, do pełnego zaspokojenia swoich potrzeb edukacyjnych (w tym: nauki posługiwania się komputerem, nauki języka angielskiego), aby w dalszej nauce i przyszłej pracy mogli osiągnąć sukcesy i być - jak Stanisław Staszic - „narodowi użytecznymi”.

Misja szkoły

Osiągnięciu wizji Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym służyć będą:

1. Rozwój bazy dydaktycznej.

2. Doskonalenie kadry pedagogicznej.

3. Współpraca ze środowiskiem lokalnym i innymi organizacjami społecznymi.

4. Współpraca z innymi szkołami noszącymi imię Stanisława Staszica.

5. Odpowiednia do potrzeb organizacja procesu kształcenia, zwłaszcza zajęć dodatkowych.

6. Wewnętrzny system nadzoru pedagogicznego, w tym system mierzenia jakości.

7. Monitorowanie podejmowanych działań i ewaluacja zmian.