Nawigacja

 • Jasełka w remizie

  Jasełka w remizie
  05.01.2019
 • Wigilie klasowe

  Wigilie klasowe
  21.12.2018
 • Jasełka 2018

  Jasełka 2018
  20.12.2018
 • Choinki z ciasta

  Choinki z ciasta
 • Strojenie choinki na Rynku w Kunowie

  Strojenie choinki na Rynku w Kunowie
  13.12.2018

  Kolejny raz nasza szkoła wzięła udziałw strojeniu choinki na Rynku w Kunowie, W tym roku  choinkę przybraliśmy w biało -czerwone bombki w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prawda, że wygląda pęknie.

 • Gminny przegląd kolęd i pastorałek

  Gminny przegląd kolęd i pastorałek
  10.12.2018
 • Mikołaj w przedszkolu

  Mikołaj w przedszkolu
  06.12.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała w serduszka przedszkolaków niepokój i pytanie: czy uda i się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola? Ale brak białego puchu nie zmylił Mikołaja i ku radości dzieci ten oczekiwany przez cały rok Gość przybył do naszego przedszkola   zaraz z rana 6 grudnia. 

   

  Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego,wspólnie z dziećmi ubrali choinkę .Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.
  A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....

 • Ciastolina

  Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego  lubią eksperymentować dlatego postanowiły zrobić własną  ciastolinę. W skupieniu przy pomocy pań wykonywały swoją prace.  Efektem ich starań była kolorowa, pachnąca ciastolina z której dzieciaczki lepiły to co podpowiedziała im wyobraźnia.Zabawy nie było końca...

 • Dla Niepodległej z darów jesieni

  Dla Niepodległej z darów jesieni
  27.11.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W dniu 27 listopada 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu pt. „Dla Niepodległej z darów jesieni”. Dla przybyłych gości przedszkolaki przygotowały krótki występ artystyczny. Wszystkie dzieci otrzymały za swoje prace nagrody. Na zakończenie odbyło się spotkanie integracyjne przy pączku i herbatce.

 • Ciasto

  Ciasto

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W naszej zeróweczce świętujemy cały tydzień z naszymi pluszaczkami. Dzieciaczki mogły przez cały ten czas przynosić swoje pluszaki i bawić się z nimi. Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który miał odbyć się w piątek postanowilismy upiec naszym milusińskim ciasto kolorowe :) Bo cóż to za świętowanie bez ciasta? ;) Każde dziecko miało swój kolor ciasta i każde cierpliwie czekało na swoja kolej by połączyć składniki :) pracy było dużo ale ciasto wyszło pyszne choć może nieduże ;) mmmm.... 

 • Ogródki w słoiku

  Ogródki w słoiku

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Na lekcji biologi uczniowie klasy V założyli ogródki w słoiku. Hodowlą tą będą udowadniać samowystarczalność roślin.

 • Dzień Pluszowego Misia w zerówce

  Dzień Pluszowego Misia w zerówce

   

  W piatek zakończyliśmy tydzień świętowania z misiami. Dzieci zapoznały się z historią pluszwego misia. Uczestniczyły w konkursie "Kto zgadnie jaki to miś?", odszukiwały wśrod innych misiów swojego ukochanego pluszaczka. Były również konkurencje sportowe z misiami. Dzieci wykonały prace plastyczną, miały do wyboru różne materiały aby wykleić lub pomalować szablon misia. Na koniec obejżeliśmy zabawną bajkę pt: "Kto pomoże choremu misiowi?" W tym dniu było duuuużo śmiechu i zabawy :) A za wspólny czas i opiekę nad pluszaczkami dzieci dostały dyplomy przyjaciela pluszowego misia. Dostały również dyplomy za realizację jednego z modułów w porojekcie edukacyjnym Mały Miś w świecie wielkiej literatury. :) 

 • Dzień Pluszowego Misia u maluszków

  Dzień Pluszowego Misia u maluszków

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W dniu 23 listopada wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. 

  Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Przygotowały również przyjęcie dla swoich pluszowych przyjaciół. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 

  Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

 • Złaz Jesienny szlakiem Majora Jana Piwnika - Ponurego

  Złaz Jesienny szlakiem Majora Jana Piwnika - Ponurego
  17.11.2018
 • Wspólne odśpiewanie hymnu

  Wspólne odśpiewanie hymnu
  09.11.2018
 • Akademia z okazji 100-lecie odzyskania niepodległości

  Akademia z okazji 100-lecie odzyskania niepodległości
  09.11.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości.W tym roku świętowaliśmy 100 Rocznice Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  

  Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

  Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych .  Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach.

  Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel szkoły. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wiersze i  śpiewały piosenki patriotyczne. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

  Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne

 • Biało-czerwona babka na 100-lecie odzyskania niepodległości

  Biało-czerwona babka na 100-lecie odzyskania niepodległości
  08.11.2018

  Patriotyczna babka.

  Dzieci z oddziału przedszkolnego postanowiły w sposób nietypowy uczcić tak ważna rocznicę 100 Lecia Odzyskania Niepodległości  piekąc patriotyczna babkę w barwach narodowych.  Mali kucharze z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoją prace.

  Babka wyszła nie tylko piękna ale również bardzo smaczna.

  Pieczenie patriotycznej babki było również pretekstem do tego by porozmawiać z dziećmi czym jest niepodległość, możliwość bycia wolnym człowiekiem….. 

 • Pamiętamy o Tych, którzy odeszli

  Pamiętamy o Tych, którzy odeszli
  30.10.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych, odwiedziliśmy pomnik poświęcony pamięci mieszkańców Nietuliska zamordowanych podczas II wojny światowej. Złożyliśmy wiązankę, zapaliliśmy znicz i pomodliliśmy się w intencji zmarłych.

 • Komórki nie tylko szare...

  Komórki nie tylko szare...
  30.10.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Na biologii uczniowie piątej klasy uczyli sie budowy komórki poprzez jej budowę. I takie cuda wyszły. Zapraszam do galerii. Jedna nawet była jadalna.

 • Film "Dywizjon 303" i wizyta w kręgielni.

  Film "Dywizjon 303" i wizyta w kręgielni.
  26.10.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. 

  W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

  I właśnie na ten film wybraliśmy się do kina. Nam sie bardzo podobał zaskoczeni byliśmy, że się już skończył.

  Po filmie miło spędziliśmy czas w kręgielni.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym
  Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym
  27-415 Kunów
 • (041)-2611105
  fax - (041)-2612105

Galeria zdjęć