Nawigacja

 • Złaz Jesienny szlakiem Majora Jana Piwnika - Ponurego

  Złaz Jesienny szlakiem Majora Jana Piwnika - Ponurego
  17.11.2018
 • Wspólne odśpiewanie hymnu

  Wspólne odśpiewanie hymnu
  09.11.2018
 • Akademia z okazji 100-lecie odzyskania niepodległości

  Akademia z okazji 100-lecie odzyskania niepodległości
  09.11.2018
 • Biało-czerwona babka na 100-lecie odzyskania niepodległości

  Biało-czerwona babka na 100-lecie odzyskania niepodległości
  08.11.2018
 • Pamiętamy o Tych, którzy odeszli

  Pamiętamy o Tych, którzy odeszli
  30.10.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych, odwiedziliśmy pomnik poświęcony pamięci mieszkańców Nietuliska zamordowanych podczas II wojny światowej. Złożyliśmy wiązankę, zapaliliśmy znicz i pomodliliśmy się w intencji zmarłych.

 • Komórki nie tylko szare...

  Komórki nie tylko szare...
  30.10.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Na biologii uczniowie piątej klasy uczyli sie budowy komórki poprzez jej budowę. I takie cuda wyszły. Zapraszam do galerii. Jedna nawet była jadalna.

 • Film "Dywizjon 303" i wizyta w kręgielni.

  Film "Dywizjon 303" i wizyta w kręgielni.
  26.10.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. 

  W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

  I właśnie na ten film wybraliśmy się do kina. Nam sie bardzo podobał zaskoczeni byliśmy, że się już skończył.

  Po filmie miło spędziliśmy czas w kręgielni.

 • Bicie rekordu w Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej

  Bicie rekordu w Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej
  16.10.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W starachowickiej straży pożarnej Harcerska Grupa Ratownicza, przeprowadziła kolejną edycję bicia rekordu w jak największej liczbie jednocześnie prowadzonych resuscytacji krążeniowo - oddechowych. 

  W próbie pobicia rekordu RKO uczestniczyło 174 uczniów oraz 15 opiekunów reprezentujących następujące szkoły i organizacje:
  - Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Lubieni w gminie Brody,
  - Szkołę Podstawową nr 11 w Starachowicach,
  - Szkołę Podstawową nr 12 w Starachowicach,
  - Szkołę Podstawową ze Stawu Kunowskiego w gminie Brody,
  - Szkołę Podstawową z Nietuliska,
  - Gimnazjum nr 3 w Starachowicach,
  - II Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Starachowicach,
  - 38 Starachowicką Drużynę Harcerską,
  - Harcerską Grupę Ratowniczą

  którzy na 17 fantomach nieprzerwanie przez 30 minut prowadzili reanimację poszkodowanego.

  W wydarzeniu udział wzięli również: Wicestarosta Powiatu Starachowice - Marek Pawłowski, szef Harcerskiej Grupy Ratowniczej - Tomasz Łebek oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach - st. kpt. Sławomir Zięba.
  Data bicia rekordu została przyjęta nieprzypadkowo, gdyż właśnie 16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Tego typu działania mają na celu popularyzację wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy osobie u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

 • Wizyta w teatrze

  Wizyta w teatrze
  15.10.2018
 • Rajd Jesienny Krynki-Kałków

  Rajd Jesienny Krynki-Kałków
  13.10.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Pogoda cudna, złota poska jesień. Choć rajd był bardzo blisko Nietuliska, to mogliśmy podziwać wspaniały rezerwat "Skały w Krynkach" z niesamowitymi formacjami skalnymi. Przeszliśmy wąwozem sklanym opodal rezerwatu. Po odpoczynku nad oczkiem wodnym w Brodach ruszylismy w kierunku Kałkowa. W lesie pod Gębicami zapaliliśmy znicze na mogiłach poległych podczas pacyfikacji wsi Gębice w czasie II wojny światowej. Po wyjściu z lasu naszym oczom wyłonił się widok na Góry Świętokrzyskie, ale my szliśmy tylko do Kałkowa i nad zalew Wióry. Nad zalewem upiekliśmy kiełbaski na ognisku i podziwialiśmy uroki jesiennego krajobrazu.

 • Dzień Języków Obcych

  Dzień Języków Obcych
  10.10.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Każdego roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych .

  Podczas tego wyjątkowego dnia podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

  Po obejrzeniu krótkiej akademii, uczniowie brali udział w konkursach i zabawach językowych przeznaczonych zarówno dla starszych jak i młodszych dzieci, które mają w naszej szkole możliwość nauki dwóch języków obcych od wczesnych lat szkolnych.

  W tym roku szkolnym uczniowie zaprezentowali taniec bawarski oraz bawili się tańcząc wspólnie popularny taniec integracyjny zwany Belgijką.


   

 • Jesień i pomysłowe Przedszkolaki...

  Jesień i pomysłowe Przedszkolaki...

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dzieci z naszej zerówki były dzis zachwycone dużą ilością pięknych złotych liści na placu zabaw. Postanowiły je wykorzystać i ustroić sprzęty terenowe by cały plac zabaw był piękniejszy, a dzieciom ze szkoły milej było tu spędzać czas. Udało im się to wspaniale ! Rosną nam wyborni dekoratorzy ;) 

  Jesień była też inspiracją do bajeczki o "Zaczarowanym ogrodzie", która rozbawiła naszych zerókowiczów. Dzieciaczki pomogły małemu Brokułkowi rozwiązać ogromny problem... 

 • "Miś Pluszowy"

  "Miś Pluszowy"

   

  Zeróweczka we wrześniu przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Pewnego słonecznego dnia, dzieci wybrały małego uroczego misia i nadały mu imie "Tedi". Misiek zyskał sympatię zerówkowiczów :) Dzieci go wyściskały, wynosiły i bawiły się z nim cały dzień. Aż pod koniec wyruszył on w podróż do domów dzieci. Za każdym razem przynosi ze sobą piękne namalowane wspomnienia i uśmiech na buzi. Miś Tedi obecny jest w naszych zajęciach każdego dnia, czasem zerka jak dzieci pracują przy stolikach a czasem jest ich towarzyszem zabaw. :) Dzieci wspaniale o niego dbają :) 

 • Dzień Chłopaka w zerówce

  Dzień Chłopaka w zerówce

   

  Nasi chłpocy czuli się dzis wyjątkowi a to za sprawą naszych pomysłowych dziewczyn, które obdarowały swoich kolegów życzeniami, prezentami i pięknymi laurkami. Wszystkiego najlepszego nasi kochani chłopcy ;) 

 • Dzień Chłopaka

  Dzień Chłopaka
 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania świętowany był również w zeróweczce. Tego dnia przeglądaliśmy dużo różnych książek . Próbowaliśmy też czytać sami, co niektórym szło to całkiem nieźle :) jeszcze troszkę się pouczymy, pobawimy  i będziemy mistrzami w czytaniu ;) 

 • Światowy Dzień Głośnego Czytania

  Światowy Dzień Głośnego Czytania
 • Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

  Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy
  22.09.2018

  W XIX Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym "Święty Krzyż 2018" uczestniczyło 3676 turystów-pielgrzymów, w tym 62 księży, 18 sióstr zakonnych i 233 opiekunów świeckich. Rajdowe trasy prowadziło 102 przewodników świętokrzyskich PTTK. Najliczniejsze trasy - Widokowa z Nowego Skoszyna - 639 osób, Zbójecka z Bielin - 611 osób i Modrzewiowa z Rudek - 601 osób. 

  Mottem w tym roku były słowa: "Krzyż stał się nam bramą". -Autorem tych słów jest jeden z pielgrzymów, który w XIX wieku wędrował na Święty Krzyż. A był nim wielki poeta, patriota, katolik - Cyprian Kamil Norwid. W wierszu "Krzyż i dziecko" opisuje sytuację, gdy ojciec z synem płynie łodzią. Ten maszt wysoki zbliża się do mostu. Dziecko przerażone, prosi ojca, żeby zawrócili. Krzyż się maluje przed nimi, maszt wzwyż i poprzeczny most. Ojciec uspokaja - patrz, przecież to znak zbawienia. Krzyż stał się nam bramą, bramą naszego zbawienia. To piękna metafora. Jezus nam otworzył bramę do nieba. Ale jednocześnie nasze krzyże codzienne - cierpienie, choroby złączone z krzyżem Chrystusa są bramą do radości i do szczęścia. Dlatego te słowa maja podwójny wymiar - teologiczny i ludzki - mówił na początku rajdu ksiądz Jacek Kopeć, jeden z organizatorów. 

  Zwieńczeniem rajdu i pielgrzymki była msza święta na błoniach świętokrzyskich, której przewodniczył ksiądz biskup Marian Florczyk. Koncelebrowali ja także ksiądz biskup Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej i drugi biskup pomocniczy Andrzej Kaleta. 


   

 • Sprzątanie Świata

  21.09.2018
 • Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownictwa Medycznego Starachowice 2018

  Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownictwa Medycznego Starachowice 2018
  21.09.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Już po raz XII zorganizowano Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o puchar Starosty Starachowickiego. W tym roku 26 zespołów rywalizowało na trzech kategoriach wiekowych, nieco zmienionych ze względu na reformę szkolna i likwidacje gimnazjów. Zespoły rywalizowały w kategoriach wiekowych. Najmłodsza kategoria czyli Szkoły Podstawowe, tu startowali uczniowie  klas IV-VI. Druga kategoria powstała z przekształcenia kategorii Szkół Gimnazjalnych czyli uczniowie Gimnazjów oraz klas VI-XII Szkoł Podstawowych. I trzecia najstarsza kategoria czyli uczniowie szkół Średnich. Zawody wspierali tak jak w latach poprzednich przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Szczególne podziękowania dla Pana Andrzeja Sendeckiego, Pana Marek Pawłowski, Pana Stanisława Staneckiego, Komendy Powiatowej PSP, Komendy Powiatowej Policji, Oddziału Starachowickiego  ŚCRMiTS SOR Starachowice, Straży Miejska, Komendy Hufca ZHP Starachowice oraz Pani Starosty Danuty Krępy, która objęła Honorowy Patronat nad zawodami.

  Szkołę naszą reprezentowały w kategori klas IV-VI: Zofia Wojtasik, Julua Świrta, Dawid Borowiec, Judyta Stepień i Michał Łukawski;

  w kategoriu klas VII-VIII: Wojtasik Nawojka, Izabela Skarupa, Małgorzata Krzeszowska, Krzysztof Ćwiek, Piotr Olesiński. Drużyny przygotowywała Aneta Tokarska-Wojtasik.

  Drużyna młodsza zajęła pierwsze miejsce - serdecznie gratulujemy, grupa starsza tyż za podium - również gratulujemy - nie było łatwo.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym
  Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym
  27-415 Kunów
 • (041)-2611105
  fax - (041)-2612105

Galeria zdjęć