• INSPEKTOR OCHRONY DANYCH: AGNIESZKA BOROWSKA email: iod@szkolastaszic.pl

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym przestrzega ochrony danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - tzw. RODO oraz zgodnie z polskimi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Administratorem Danych Osobowych: uczniów, rodziców, opiekunów prawnych, których dzieci są podopiecznymi bądź rekrutują do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym, nauczycieli i innych pracowników szkoły, kontrahentów, osób fizycznych współpracujących ze szkołą na podstawie umów cywilnych jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym z siedzibą Nietulisko Duże 30, 27-415 Kunów, tel. 412611105, e-mail: dyrektor@szkolastaszic.pl. Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest poprzez e-mail: iod@@szkolastaszic.pl bądź pocztą tradycyjną na adres szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym, Nietulisko Duże 30, 27-415 Kunów. Administrator przetwarza dane osobowe uczniów, ich rodziców lub opiekunów najczęściej w przypadku, gdy przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze. Cele te wynikają z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. prawo oświatowe, ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej. Przede wszystkim jest to realizacja zadań oświatowych, dydaktycznych i wychowawczych, zagwarantowanie dziecku bezpieczeństwa oraz wypełnianie obowiązku dotyczącego uzupełnienia i prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej. Dane osobowe nauczycieli oraz innych pracowników przetwarzane są na podstawie przesłanki jaką jest wykonanie umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą oraz dla wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze. Celem przetwarzania jest realizacja umowy o pracę, wypełnienie obowiązków prawnych, w szczególności nałożonych przez ustawę z dnia 26 stycznia 1982 r. karta nauczyciela, ustawę z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy, ustawę z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji. Administrator przetwarza dane osobowe szczególnych kategorii, gdy jest to niezbędne do celów medycyny pracy, do oceny zdolności pracownika do pracy. Administrator przetwarza dane osobowe kontrahentów, na podstawie przesłanki jaką jest wykonanie umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą oraz w przypadku oraz dla wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze. Celem przetwarzania jest realizacja umowy, wypełnienie obowiązków prawnych, w szczególności nałożonych przez ustawę o rachunkowości, ustawy podatkowe. Administrator przetwarza dane osobowe, gdy przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora. Podstawą przetwarzania danych osobowych poza ww. jest zgoda osoby, której dane dotyczą. Zgoda może dotyczyć np. przetwarzania danych osobowych w zakresie dodatkowych danych kontaktowych bądź wizerunku. Osoba, której dane są przetwarzane na podstawie wyrażonej zgody, ma prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności z ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. Dane osobowe mogą być udostępniane podmiotom upoważnionym do odbioru danych osobowych na podstawie odpowiednich przepisów prawa oraz podmiotom, które przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora na podstawie zawartej umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. Dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej. Osobie, której dane są przetwarzane przysługuje prawo dostępu do swoich danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych, na zasadach i w granicach przewidzianych w art. 15, 16, 17, 18 i 20 RODO. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec przetwarzania dotyczących jej danych osobowych, w przypadku przetwarzania opartego na realizacji zadań w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi oraz gdy przetwarzanie danych osobowych wynika z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora. Przysługuje ono w sytuacji, jeżeli dalsze przetwarzanie nie jest niezbędne do wywiązania się przez Administratora z obowiązku prawnego i nie występują inne nadrzędne prawne podstawy przetwarzania. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na niezgodne z prawem przetwarzanie jej danych osobowych. Podanie danych osobowych wynikających z przepisów prawa bądź dla zawarcia umowy jest konieczne. Podanie pozostałych danych jest dobrowolne.

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH: AGNIESZKA BOROWSKA
      email: iod@szkolastaszic.pl