Klasa III wraz z wychowawcą już drugi rok z rzędu uczestniczy w projekcie Fundacji Uniwersytetu Dzieci pt. ,,Mali odkrywcy. Ile chemii i fizyki jest wokół nas". Projekt składa się z dwóch części, czyli dwóch lekcji na rozgrzewkę oraz 6 lekcji tematycznych. Lekcje projektowe, które będą opierarały się przede wszystkim na eksperymentach, staną się także doskonałą okazją do pracy kreatywnej i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.
Podczas pierwszych zajęć pt ,,Co zrobić, kiedy nic nie mogę zrobić?" poznaliśmy jakie są sposoby na trudne emocje, jak można poprawić sobie nastrój, jak przezwyciężyć tremę i zrobić coś dobrego dla siebie i innych, pomimo osobistych kłopotów.
Podczas drugich zajęć pt ,, Jak koncentracja pomaga dedektywom w pracy szukaliśmy odpiwiedzi na pytanie : Czy dobry detektyw może być rozkojarzony niczym Pan Hilary? Dzieci dowiedziały się, że koncentracja to skupienie uwagi na określonym zadaniu, czynności, zjawisku lub przedmiocie. Jest niezbędna dla efektywnej nauki i pracy. O umiejętność skupienia należy regularnie dbać, a także ją rozwijać.
Uczniowie, wcielając się w rolę detektywów, rozwijali umiejętność koncentracji i poznali klucz do sprawnego działania. Poprzez zabawę ruchową, nauczyli się wyciągać logiczne wnioski z zaobserwowanych wydarzeń. Dzięki ciekawie zaprojektowanym materiałom uczestnicy nauczyli się śledzić ruchy detektywów, a dzięki analizie wskazówek i poszlak, odkryli także, jakie są detektywistyczne atrybuty.
Uczniowie po każdych zajęciach otrzymują naklejkę do indeksu ucznia oraz wykonują w nim rysunek dotyczący zajęć.