Aktualności
Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie w sprawie terminów przerw w pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Kunów w roku szkolnym 2022/2023
I Rajd Pieszy po ścieżce geoedukacyjnej "Dolina Świśliny" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie.
W dniu 16 września br. odbył się I Rajd Pieszy po ścieżce geoedukacyjnej „Dolina Świśliny”. Został on zorganizowany przez Stowarzyszenie „Witulin nad Świśliną” i Koło Gospodyń Wiejskich w Dołach Biskupich. Rajd prowadzony był przez pracowników Oddziału Świętokrzyskiego PIG-PIB. Uczestnikami rajdu byli uczniowie czterech szkół podstawowych z miejscowości: Nietulisko Duże, Janik, Kunów i Wymysłów wraz z paniami dyrektorkami i nauczycielkami.
Rajd rozpoczął się przy stanowisku Wióry położonym przy zaporze na Zbiorniku Wióry, gdzie znajduje się niewielkie lapidarium złożone z okazów piaskowców dolnotriasowej formacji z Wiór. Następnie prześliśmy do kamieniołomu Doły Opacie, w którym zapoznaliśmy się się z dolomitami formacji wojciechowickiej środkowego i górnego dewonu. Szczególne zainteresowanie naszych najmłodszych uczniów wzbudziła mineralizacja kalcytem, manganem i tlenkami żelaza. Przeszukiwali rumowiska skał w poszukiwaniu ciekawych okazów, a Pani Ania z Instytutu Geologicznego objaśniała wszystkie ich znaleziska. Kolejne przystanki ścieżki dotyczyły kamieniołomów Doły Biskupie i Witulin, w których widoczna jest granica między piaskowcami retu warstw z Krynek a skałami węglanowymi wapienia muszlowego, oraz historii kamieniarstwa w Dołach Biskupich. Uczestnicy rajdu mieli także okazje zapoznać się z ekspozycją w Izbie Regionalnej Stowarzyszenia Witulin nad Świśliną.
Na zakończenie imprezy na terenie siedziby OSP w Dołach Biskupich przedstawiciele Stowarzyszenia Witulin nad Świśliną wręczyli pamiątkowe puchary Burmistrzowi Miasta i Gminy Kunów Lechowi Łodejowi, przedstawicielkom Instytutu Geologicznego w Kielcach oraz przedstawicielom szkołó biorących udział w rajdzie w osobach Pań Dyrektorek. Na wszystkich uczestników rajdu czekał poczęstunek.
W sympatycznej atmosferze mieliśmy możliwośc poznania fragmentu Naszej Małej Ojczyzny z bardzo profesjonalnym przewodnikiem Panią Anią z Instytutu Geologicznego. Dziekujemy bardzo i czekamy na kolejną edycję rajdu.
"Kropkowe szaleństwo w naszej szkole"
15 września obchodziliśmy w przedszkolu i szkole Międzynarodowy Dzień Kropki - święto uczniowskiej kreatywności, odwagi i wiary we własne możliwości. Historia małej Vashti zainspirowała do działania przedszkolaków, zerówkowiczów i uczniów naszej szkoły. "Kropkowym" pomysłom towarzyszyły wspaniałe humory i uśmiechnięte buzie. Kropki były po prostu wszędzie: nie tylko na końcu zdania;), ale także na naszych ubraniach, twarzach, rękach i na papierze.
Po raz kolejny z zainteresowaniem obajrzeliśmy film o Vashti. Ta inspirująca historia uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakis talent - trzeba go umieć tylko odkryć i zacząć rozwijać. Dobrze jest też mieć wokół siebie ludzi, którzy będą nas wspierać w podejmowanych działaniach. Dzień kropki sprawił, że nasza szkolna społeczność jeszcze bardziej się zintegrowała. Podziękowania dla wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę, by ten dzień był kreatywny i wyjątkowy.
Okazuje się, że "kropka"ma znaczenie! I to jakie! Kolejne takie kropkowe szaleństwo juz za rok!
Przedszkole - Dzień Dobrych Wiadomości
Chcąc optymistycznie rozpocząć nowy rok szkolny nasze najmłodsze przedszkolaki przyłączyły się do obchodów Dnia Dobrych Wiadomości. Poprzez wspólne zabawy, rozmowy i prace plastyczne staraliśmy się przekazywać sobie tylko dobre i miłe wiadomosci. Uczyliśmy się okazywania wzajemnego szacunku w przedszkolu i poza nim. Dzieci zabrały do domu własnoręcznie ozdobione koperty z dobrymi wiadomościami - to będa podarunki dla rodziców.
1
#NarodoweCzytanie2022
Dzisiaj w naszej szkole spotkaliśmy się w ramach akcji #NarodoweCzytanie2022. Tegoroczna edycja to piękne święto polskiego romantyzmu - pod literacką lupę wzięto bowiem "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza. Ten cykl wierszy został wydany w 1822 roku w Wilnie - dokładnie 200 lat temu. To zbiór nowatorski i oryginalny, a jednocześnie ujmujący prostotą i naturalnością. "Ballady i Romanse" miały ogromny wpływ na ówczesnych czytelników. Także dziś są bardzo popularne i nadal tak samo zachwycają.
W murach naszej szkoły wybrzmiały dziś trzy ballady Adama Mickiewicza: "Romantyczność", "Świtezianka" i "Powrót taty". Utwory czytali :Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie. Cieszy fakt, że nasza społeczność tak chetnie zaangażowała się w tegoroczną edycję. W ramach Narodowego Czytania 2022 mogliśmy także zrobić #selfiezAdasiem oraz wykonać najpiekniejszy wianek dla Świtezianki.
Adam Mickiewicz napisał w "Romantyczności": "Miej serce i patrzaj w serce". Niech te słowa poety będą nam stale towarzyszyć w naszej codzienności, tak by na pierwszym miejscu zawsze był człowiek - zarówno ten mały jak i ten duży.
Dziękujemy wszystkim za dzisiejsze spotkanie z Mickiewiczowską poezją - było romantycznie i lirycznie.
1
Witamy Panią Dyrektor i z całego serca życzymy wszystkiego najlepszego!
Dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 był dla naszej szkoły dniem historycznym, ponieważ Urząd Dyrektora naszej placówki objęła Pani Małgorzata Wolecka. W imieniu nauczycieli, rodziców i dzieci życzymy nowej Pani Dyrektor wielu pieknych i niezapomnianych chwil, samych sukcesów w pracy, cierpliwości, dumy z uczniów i absolwentów, stałego wsparcia od grona pedagogicznego i pracowników obsługi oraz pomyślnej współpracy z całą społecznością szkolną.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Pierwszego września 2022 roku rozpoczęliśmy kolejny już rok szkolny. Mury naszej staszicowskiej placówki wreszcie ożywiły się gwarem dzieci i radosnymi wspomnieniami minionych już wakacji. Punktualnie o godzinie 9.00 na boisku szkolnym licznie zgromadzoną społeczność szkolną i przedszkolną serdecznie powitała Pani Dyrektor Małgorzata Wolecka. Dyrekcja odniosła się do słów naszego patrona Stanisława Staszica: "Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielka nada." Przemówienie Pani Dyrektor upewniło nas, że mimo iz nowy rok szkolny to wielkie wyzwanie, to systematycznie pracując możemy osiągnąć sukces i spełniać marzenia. Nasza szkoła to wyjatkowe miejsce, które przede wszystkim wspomaga nas w rozwoju naszych talentów i pasji oraz uczy, jak być dobrymi ludźmi.
Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego zaszczycili swoja obecnością: Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Pan Lech Łodej, wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Kunów i radny Nietuliska Dużego Pan Piotr Rakoczy, sołtys Nietuliska Dużego Pan Henryk Jabłoński i Ksiądz Proboszcz Zbigniew Kozieł.
Pan Burmistrz dodał nam otuchy i życzył, by rok szkolny był dla nas pomyślny i udany. Zapewnił też o nieustannym wsparciu i trosce o naszą szkołę. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni. Wiele radości sprawiły naszym dzieciom "piatki" przybijane z Panem Burmistrzem. Pan wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i Pan sołtys także życzyli nam wszelkiej pomyślności i powodzenia. Po uroczystości uczniowie i przedszkolaki udali się na spotkanie z wychowawcami.
Mamy nadzieję, że to będzie wyjątkowy rok szkolny, który odkryje przed nami nowe możliwości i pozwoli rozwinąć skrzydła.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Serdecznie zapraszamy na rozpoczecie roku szkolnego 2022/2023 1 września o godz. 9.00 w budynku szkoły, o godz. 18.00 msza święta w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli.
Dyrekcja, grono pedagogiczne, ksiądz proboszcz.
Wyprawka obowiązująca na rok szkolny 2022/2023 Oddział Przedszkolny grupa 3,4 latków.
- Pakiet edukacyjny dla dzieci „ Żyrafa Ola i przyjaciele Czterolatki.” , „ Żyrafa Ola i przyjaciele Trzylatki" Wydawnictwo KLETT
- Blok rysunkowy z kolorowymi kartkami A4 - 2 szt.
- Blok techniczny A4 - 1 szt.
4.Blok techniczny z kolorowymi kartkami A4(mały) – 1szt.
- Blok techniczny z kolorowymi kartkami A3(duży) - 1 szt.
- Papier kolorowy - 1 szt.
- Kredki ołówkowe w piórniku (tubie )- 1 szt.
- Kredki "świecowe" "Bambino" 1 szt.
- Klej biurowy w sztyfcie - 4 szt.
- Klej Magik - 2 szt.
- Brystol - arkusz dowolny kolor - 1 szt.
- Bibuła - dowolny kolor - 2 szt.
- Plastelina 12 kolorów - 1 szt.
- Farby plakatowe 12 kolorów – 1 szt.
- Pędzle; duży i mały - 2 szt.
- Fartuszek do malowania
- Teczka biurowa podpisana - 1 szt.
- Nożyczki - 1 szt.
- Chusteczki higieniczne wyciągane - 2 szt.
- Książeczka do kolorowania
- Mydło w płynie - 1 szt.
- Obuwie na zmianą w podpisanym worku.
- Ubranie na zmianę w podpisanym worku
- Ryza papieru ksero.
Wyprawka dla klasy III
WYPRAWKA DO KLASY III
-
blok rysunkowy biały- 1 sztuki
-
blok techniczny biały - 2 sztuki
-
blok techniczny kolorowy - 2 sztuki
-
blok rysunkowy kolorowy- 2 sztuki
-
zeszyty: w trzy linie - 2 sztuki w formacie A4 , w kratkę - 2 sztuki
-
kredki ołówkowe miękkie - 1 opakowanie
-
farby plakatowe 1 szt.
-
kubek na wodę do malowania farbami
-
3 pędzelki różnej grubości
-
plastelina - 1 opakowanie
-
2 teczki tekturowe
-
klej biurowy w sztyfcie - 3 sztuki
-
klej magik lub żelowy w sztyfcie( nie wpłynie ponieważ rozlewa się on dzieciom) - 1 sztuka
-
papier ksero – ryza
-
2 ołówki
-
gumka
-
strugaczka
-
nożyczki
-
strój gimnastyczny w podpisanym worku
-
obuwie na zmianę w podpisanym worku
-
chusteczki wyciągane - 2 sztuki
-
ręczniki papierowe - 2 rolki
-
WSZYSTKIE ZESZYTY I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ.
-
Podręczniki dzieci będą miały wypożyczone z biblioteki we wrześniu. Materiał ćwiczeniowy do edukacji wczesnoszkolnej oraz do języka angielskiego również otrzymują we wrześniu. Bardzo proszę, aby po wypożyczeniu elementarzy obłożyć je w podpisaną okładkę.
-
Wyprawka obowiązująca dzieci grupy zerowej Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Nietulisku Dużym na rok szkolny 2022/2023
- Pakiet edukacyjny dla dzieci w całej grupie "Świat w kolorach. Sześćiolatek". Wydawnictwo PWN. Każda książka podpisana na okładce.
- Blok rysunkowy kolorowy – 2 sztuki
- Blok techniczny kolorowy A4 – 2 sztuki
- Blok techniczny biały A3 - 1 sztuka
- Piórnik TUBA ( aby nie zajmował dużo miejsca)
- Ołówek - 2 sztuki
- Gumka, strugaczka
- Dzieci 6 letnie mogą mieć długopis ścieralny
- Kredki ołówkowe i świecowe (mogą być dodatkowo flamastry) -1 sztuka
- Nożyczki (najlepiej podpisane)
- Plastelina podpisana– 1 sztuka
- Bibuła – 1 kolor
- Klej biurowy (mocny) w sztyfcie – 2sztuka
- Klej żelowy w sztyfcie lub magik w sztyfcie – 1sztuka
- Klej magik w tubie - 1 sztuka
- Teczki tekturowe z gumką podpisane na okładce– 2 sztuki
- Ryza papieru ksero – 1 sztuka
- Kolorowanka podpisana
- Chusteczki higieniczne wyciągane – 1 sztuka
- Obuwie na zmianę w podpisanym worku
- Ręcznik papierowy – 2 sztuki
- Serwetki – 1 sztuka
- Ubranie na zmianę – w podpisanym worku
- Strój na wf
Wakacyjna wycieczka do Kielc
Kolejna wakacyjna wycieczka. Tym razem pojechaliśmy pociągiem do Kielc. Przespacerowaliśmy się ulicą Henryka Sienkiewicza, poznaliśmy legendę o powstaniu Kielc, zwiedziliśmy kielecką Katedrę. Spacerkiem koło Pałacu Biskupów Krakowskich, przez park im. Stanisława Staszica i Aleję Sław, dotarliśmy na Kadzielnię. Tu zwiedziliśmy jaskinie i chętni mogli skorzystać z atrakcji Kadzielni jaką jest zjazd na tyrolce. Na ponad 600 metrowy zjazd zdecydowała się połowa uczestników. Mówili, że było świetnie i chyba to była prawda bo gdyby nie czas odjazdu pociągu to zjeżdżaliby do wieczora. Kolejny miło spędzony dzień.
Wakacyjna wycieczka rowerowa
Korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się na wycieczkę rowerową po okolicy. 18 osobowa grupa rowerzystów wyjechała z Nietuliska do Stawu Kunowskiego gdzie dołaczyła kolejna grupa młodzieży. Współnie jechaliśmy przez lasy ostrowieckie, zatrzymując się przy pomniku pomordowanych w czasie II wojny światowej. Przez Kolonię Piaski dotarliśmy do Nietuliska Małego, gdzie posililiśmy się w zaprzyjaźnionej pizzerii Umami. Na koniec naszej wycieczki mała niespodzianka - lody ufundowane przez księdza proboszcza Zbigniewa. Bardzo mile spędzony czas. Czekamy na następne wyprawy.
Sukces Zosi Wojtasik
W ramach 49. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej utalentowana młodzież z różnych stron Polski uczestniczyła w przeglądach, warsztatach tanecznych i muzycznych a także koncertowała dla mieszkańców Kielc. Festiwal podsumowano uroczystym koncertem w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia. Na scenie barwne muzyczno-taneczne widowisko stworzyło prawie 750 wykonawców. Emocji nie brakowało też podczas wręczenia nagród - uczestnikom wręczono Złote, Srebrne, Brązowe i Zielone Jodły.
Wśród laureatów jest Harcerski Zespół Artystyczny Nie Ogarniesz z Ostrowca Świętokrzyskiego, który otrzymał aż dwie nagrody -Srebrne Jodły. Jedną Jodłę Harcerską w kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz drugą w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych 17-25 lat. Formacja działająca przy Hufcu Związku Harcerstwa Polskiego miała na widowni Kadzielni duże wsparcie. Na finał festiwalu przyjechała liczna grupa z Ostrowca. Nasza uczennica Zofia Wojtasik jest członkiem zespołu Nie Ogarniesz. Gratulujemy!!!
Zdjęcia: echodnia.eu, wiatraczek.pl
3
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
W słoneczny, piątkowy poranek 24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Kunów otrzymała Zofia Wojtasik. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i Panią Dyrektor otrzymali uczniowie: Klaudia Patrycja Kosmala - 5,18; Jakub Miernikiewicz – 4,82; Adam Gębusia – 5,83; Maria Łukawska – 5,41; Joanna Chodynka – 4,75; Oliwia Kosiarska – 4,75; Ernest Wójcik – 5,25; Kacper Zawicki – 5,25; Mateusz Jagiełło – 4,92; Paulina Chrzanowska – 5,43; Judyta Stępień – 5,22; Michał Łukawski – 5,15. Marcelina Wojtasik otrzymała nagrodę od opiekuna konkursu "Poznajemy Ojcowiznę" za zajęcia III miejsca w finale centralnym. Pani dyrektor podziękowała rodzicom za współpracę. Pożegnalismy klasę VIII, ale pozegnalismy tez nauczycieli którzy w przyszłym roku szkolnym nie będą uczyc w naszej szkole: panią Ilonę Nowak, Agnieszkę Buczkowską, Annę Białkowską, Dorotę Heda, Justynę Cioch, pana Grzegorza Klepacza i księdza Dariusza Sidora. Zarówno uczniom jak i nauczycielom należy się odpoczynek. Wykozystajmy czas wakacji na wypoczynek, poznawanie nowych miejsc i ludzi, i naładujmy baterie na kolejny rok szkolny.
Dzień Pustej Klasy
Nowa galeria Dzień Pustej Klasy została dodana do albumu fotograficznego
18
Wycieczka do ZOO Leśne Zacisze
Nowa galeria Wycieczka do ZOO Leśne Zacisze została dodana do albumu fotograficznego
35
Finał Centralny XXIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego
www.youtube.com/watch?v=mFtHOyWqGeA
Egzamin trzecioklasisty
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty to coroczna akcja Operonu mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Składa się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.
Lista wyróżnionych uczniów klas I- VIII
Klasa I – wychowawczyni Katarzyna Dwojak
Miłosz Wojciech Pasternak, Oliwia Piątek
Klasa II – wychowawczyni Karolina Nowak – Garbacka
Aleksander Włodzimierz Szczałuba – Kowalski
Klasa III – wychowawczyni Kinga Urban
Izabela Dwojak, Julia Kusiak, Marcelina Wojtasik
Klasa IV – wychowawczyni Ilona Nowak
Klaudia Patrycja Kosmala - 5,18
Jakub Miernikiewicz – 4,82
Klasa V – wychowawczyni Anna Woskowicz
Adam Gębusia – 5,83
Maria Łukawska – 5,41
Joanna Chodynka – 4,75
Oliwia Kosiarska – 4,75
Klasa VI – wychowawczyni Beata Dębska
Ernest Wójcik – 5,25
Kacper Zawicki – 5,25
Mateusz Jagiełło – 4,92
Klasa VII – wychowawczyni Urszula Pasternak
Paulina Chrzanowska – 5,43
Judyta Stępień – 5,22
Michał Łukawski – 5,15
Klasa VIII – wychowawczyni Aneta Tokarska – Wojtasik
Zofia Wojtasik – 5,6
Gratulacje! J
Archiwum Aktualności