• WIWAT MAJ, 3 MAJ!

•  Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej.

W piątek 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to wydarzenie z historii naszego kraju, klasy V – VIII przygotowały montaż słowno – muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat i dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Przebieg uroczystości uświetnił występ najmłodszych – Przedszkolaków oraz „Zeróweczki”.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły - Urszula Pasternak, która podziękowała za piękną lekcję patriotyzmu uczniom i ich opiekunom. Podkreśliła istotę majowego święta, które sprzyja przypominaniu historii naszego kraju oraz uświadamianiu, że warto i należy pielęgnować patriotyzm wśród najmłodszego pokolenia.

• "Nasza świadomość"

• Czyli zajęcia edukacyjne, gry i zabawy o recyklingu, zagrożeniach i sposobach wspierenia ekosystemu. Utrwalanie istoty troski o Naszą Planetę z okazji Światowego Dnia Ziemi.