• Egzamin trzecioklasisty

• Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty to coroczna akcja Operonu mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Składa się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.

• Lista wyróżnionych uczniów klas  I- VIII

Klasa VIII – wychowawczyni Aneta Tokarska – Wojtasik

Zofia Wojtasik – 5,6

Gratulacje! J

• Ciekawscy drugoklasiści. Ile wiedzy zmieści się w głowie?

• Klasa II uczestniczyła w projekcie Fundacji Uniwersytet Dzieci pt ,, Ciekawscy drugoklasiści. Ile wiedzy zmieści się w głowie.” W ramach projektu podczas kilku lekcji  uczniowie ćwiczyli mierzenie temperatury, dowiedzieli się, jak działa telefon i co zrobić, by bezpiecznie korzystać z prądu. Nauczyli się wyciągać wnioski z obserwacji przyrody i tego, co ich otacza.  Podczas zajęć uczniowie przeprowadzili  szereg doświadczeń i zabaw ruchowych, dzięki którym poznali  różne cechy dźwięku. Eksperymentując z własnym głosem czy strunami - dzieci przekonali się, że dźwięk jest falą. Używając kuchennej miski, folii spożywczej, ziaren cukru i papierowej tuby,  miały okazję “zobaczyć dźwięk”. W trakcie lekcji każdy uczeń zmieni się w inżyniera i zbuduje telefon z kubka i sznurka, a potem zbadali własności falowodowe takiego telefonu. Dowiedzieli  się również , jak wygląda proces wydawniczy, jacy specjaliści pracują przy powstawaniu książki, a na końcu sami stali się autorami swojej wymarzonej książki. Podczas lekcji  projektowych uczniowie uczyli się nazywać i oswajać emocje. Trenując koncentrację i współdziałanie w zespole, zrobili kolejny krok w stronę zdobywania kompetencji społecznych.

• Dzień Mamy i Taty

• Z okazji Święta Mamy i Taty przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III przygotowali dla swoich rodziców programy artystyczne oraz upominki. Wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami z serca płynącymi dzieci podziękowały rodzicom za ich miłość, która zostaje jak światło na całe życie. Występom tym towarzyszyło wiele emocji okazywanych nie tylko przez dzieci, lecz także i przez rodziców. Panowała podniosła atmosfera. Dziękujemy rodzicom za przybycie na wszystkie uroczystości, życzliwość i ciepłe słowa.

• Światowy Dzień Oceanów

• 8 czerwca obchodziliśmy w naszej przedszkolnej grupie Światowy Dzień Oceanów, aby uświadomić dzieciom, że oceany wraz z atmosferą regulują klimat, pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen, stanowią też źródło żywności. Tego dnia wybraliśmy się na wyprawę wgłąb oceanów. Poznaliśmy niesamowie zwierzęta zamieszkujace wody. Szukalismy skarbów i swietnie sie bawiliśmy. Przedszkolaki dobrze już wiedzą, że aby chronić morski ekosystem nie trzeba wielkich czynów: wystarczy ograniczyć ilość zużywanego plastiku i segregować śmieci.

• Dzień Dziecka 2022

• Nowa galeria Dzień Dziecka 2022 została dodana do albumu fotograficznego

,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się  cały świat ".

Mimo, że pogoda nam nie sprzyjała wspaniale bawiliśmy się na szkolnym Dniu Dziecka. Po sportowych zmaganiach przygotowanych przez Panią  Asię kiełbaski smakowały jeszcze bardziej.

• Bezpieczne zakupy w sieci

• W dniu 6 maja  2022 r. firma Allegro.pl Sp. z o.o oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprosiło uczniów kl. VI-VIII naszej szkoły na webinar online na platformie Zoom pt. "Bezpieczne zakupy w sieci". Podczas 45 minutowego wystąpienia uczniowie dowiedzieli się czego należy się wystrzegać, żeby nie paść ofiarą oszustwa w sieci, a gdyby doszło do takiej sytuacji, to jak należy się zachować.

Na zakończenie prowadzący, pan Mateusz Górka – ekspert zespołu ds. Współpracy
            z Organami Ścigania Grupy Allegro, przypomniał jak ważne jest dobre hasło, którego nie trzymamy na widoku, zmieniamy regularnie i nie pożyczamy innym.
            Webinar był częścią projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” organizowanym przez ŚCDN, w którym nasza szkoła bierze udział.

• Pogadanka o cyberprzemocy

• W dniu 6 maja 2022 r. w ramach X edycji projektu ,,Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2021 – 2022” w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie funkcjonariusza policji z uczniami klas I – VIII.
            Przedstawiciel Komisariatu Policji w Kunowie aspirant Kamil Żuchowski rozmawiał z młodzieżą na tematy związane z cyberprzemocą, cyberprzestępczością oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich. Przestrzegał przed bezmyślnym korzystaniem z internetu oraz przed konsekwencjami prawnymi wynikającymi m. in. z zamieszczania w sieci zdjęć, danych osobowych lub treści obraźliwych o innych osobach. Poinformował o najczęstszych przestępstwach popełnianych za pomocą internetu, fake newsach i udzielił cennych wskazówek, jak nie stać się ich ofiarą. Na zakończenie uczniowie obejrzeli bardzo interesujące filmiki na temat, jak bezpiecznie korzystać z sieci.