• Wyprawka obowiązująca dzieci grupy zerowej Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Nietulisku Dużym na rok szkolny 2022/2023

•

1. Pakiet edukacyjny dla dzieci w całej grupie "Świat w kolorach. Sześćiolatek". Wydawnictwo PWN.  Każda książka podpisana na okładce.
            2. Blok rysunkowy kolorowy – 2 sztuki
            3. Blok techniczny kolorowy A4 – 2 sztuki
            4. Blok techniczny biały A3 - 1 sztuka
            5. Piórnik TUBA ( aby nie zajmował dużo miejsca)
            6. Ołówek - 2 sztuki
            7. Gumka, strugaczka
            8. Dzieci 6 letnie mogą mieć długopis ścieralny
            9. Kredki ołówkowe i świecowe (mogą być dodatkowo flamastry) -1 sztuka
            10. Nożyczki (najlepiej podpisane)
            11. Plastelina podpisana– 1 sztuka
            12. Bibuła – 1 kolor
            13. Klej biurowy (mocny) w sztyfcie – 2sztuka
            14. Klej żelowy w sztyfcie lub magik w sztyfcie – 1sztuka
            15. Klej magik w tubie - 1 sztuka
            16. Teczki tekturowe z gumką podpisane na okładce– 2 sztuki
            17. Ryza papieru ksero – 1 sztuka
            18. Kolorowanka podpisana
            19. Chusteczki higieniczne wyciągane – 1 sztuka
            20. Obuwie na zmianę w podpisanym worku
            21. Ręcznik papierowy – 2 sztuki
            22. Serwetki – 1 sztuka
            23. Ubranie na zmianę – w podpisanym worku
            24. Strój na wf

• Wakacyjna wycieczka do Kielc

• Kolejna wakacyjna wycieczka. Tym razem pojechaliśmy pociągiem do Kielc. Przespacerowaliśmy się ulicą Henryka Sienkiewicza, poznaliśmy legendę o powstaniu Kielc, zwiedziliśmy kielecką Katedrę. Spacerkiem koło Pałacu Biskupów Krakowskich, przez park im. Stanisława Staszica i Aleję Sław, dotarliśmy na Kadzielnię. Tu zwiedziliśmy jaskinie i chętni mogli skorzystać z atrakcji Kadzielni jaką jest zjazd na tyrolce. Na ponad 600 metrowy zjazd zdecydowała się połowa uczestników. Mówili, że było świetnie i chyba to była prawda bo gdyby nie czas odjazdu pociągu to zjeżdżaliby do wieczora. Kolejny miło spędzony dzień.

• Wakacyjna wycieczka rowerowa

• Korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się na wycieczkę rowerową po okolicy. 18 osobowa grupa rowerzystów wyjechała z Nietuliska do Stawu Kunowskiego gdzie dołaczyła kolejna grupa młodzieży. Współnie jechaliśmy przez lasy ostrowieckie, zatrzymując się przy pomniku pomordowanych w czasie II wojny światowej. Przez Kolonię Piaski dotarliśmy do Nietuliska Małego, gdzie posililiśmy się w zaprzyjaźnionej pizzerii Umami. Na koniec naszej wycieczki mała niespodzianka - lody ufundowane przez księdza proboszcza Zbigniewa. Bardzo mile spędzony czas. Czekamy na następne wyprawy.

• Sukces Zosi Wojtasik

• W ramach 49. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej utalentowana młodzież z różnych stron Polski uczestniczyła w przeglądach, warsztatach tanecznych i muzycznych a także koncertowała dla mieszkańców Kielc. Festiwal podsumowano uroczystym koncertem w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia. Na scenie barwne muzyczno-taneczne widowisko stworzyło prawie 750 wykonawców. Emocji nie brakowało też podczas wręczenia nagród - uczestnikom wręczono Złote, Srebrne, Brązowe i Zielone Jodły.

Wśród laureatów jest Harcerski Zespół Artystyczny Nie Ogarniesz z Ostrowca Świętokrzyskiego, który otrzymał aż dwie nagrody -Srebrne Jodły. Jedną Jodłę Harcerską w kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz drugą w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych 17-25 lat. Formacja działająca przy Hufcu Związku Harcerstwa Polskiego miała na widowni Kadzielni duże wsparcie. Na finał festiwalu przyjechała liczna grupa z Ostrowca. Nasza uczennica Zofia Wojtasik jest członkiem zespołu Nie Ogarniesz. Gratulujemy!!!

Zdjęcia: echodnia.eu, wiatraczek.pl

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• W słoneczny, piątkowy poranek 24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Kunów otrzymała Zofia Wojtasik. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i Panią Dyrektor otrzymali uczniowie: Klaudia Patrycja Kosmala - 5,18; Jakub Miernikiewicz – 4,82; Adam Gębusia – 5,83; Maria Łukawska – 5,41; Joanna Chodynka – 4,75; Oliwia Kosiarska – 4,75; Ernest Wójcik – 5,25; Kacper Zawicki – 5,25; Mateusz Jagiełło – 4,92; Paulina Chrzanowska – 5,43; Judyta Stępień – 5,22; Michał Łukawski – 5,15. Marcelina Wojtasik otrzymała nagrodę od opiekuna konkursu "Poznajemy Ojcowiznę" za zajęcia III miejsca w finale centralnym. Pani dyrektor podziękowała rodzicom za współpracę. Pożegnalismy klasę VIII, ale pozegnalismy tez nauczycieli którzy w przyszłym roku szkolnym nie będą uczyc w naszej szkole: panią Ilonę Nowak, Agnieszkę Buczkowską, Annę Białkowską, Dorotę Heda, Justynę Cioch, pana Grzegorza Klepacza i księdza Dariusza Sidora. Zarówno uczniom jak i nauczycielom należy się odpoczynek. Wykozystajmy czas wakacji na wypoczynek, poznawanie nowych miejsc i ludzi, i naładujmy baterie na kolejny rok szkolny.