Świąteczny czas jest jednym z najbardziej wyjątkowych. „Wigilia w Szkole” to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej. Wspólna uroczystość integruje uczniów, nauczycieli i pracowników. Podniosłość i ranga tego dnia stwarza właściwe relacje między uczniami oraz buduje rodzinną atmosferę w szkole. 20 grudnia 2019r. odbyły się spotkania opłatkowe uczniów i rodziców z wychowawcami w salach. Łamano się opłatkiem, składano życzenia, wspólnie spożywano przygotowane potrawy wigilijne przy tradycyjnie nakrytych stołach, razem śpiewano kolędy. Życzymy wszystkim szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą wypełnione radością, życzliwością i ciepłem rodzinnym.
Wspólne wigilie
- 3
Tradycje świąteczne i noworoczne.
Uczniowie klas I-III przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe dla rodziców,nauczycieli oraz kolegów i koleżanek. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny, wyjątkowy nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy. Duże zaangażowanie małych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie na gościach. To kolejne wyjatkowe przedstawienie w wykonaniu naszych Artystów. Dziękujemy Wam Kochani!
Jasełka w wykonaniu przedszkolaków
W tym roku w atmosferę świąt Bożego Narodzenia doskonale wpisało się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez naszych najmłodszych - dzieci z przedszkola i zerówki. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odgrywali swoje role we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców i nauczycieli. Po wspólnym odśpiewaniu kolęd przez widzów i aktorów wszyscy złożyli sobie życzenia — zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Zapraszamy do naszej galerii. Tam możecie znaleźć dokładną fotorelację z tego niesamowitego wydarzenia.
Jasełka
„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. - cytat z Ewangelii świętego Łukasza, co roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa – Boże Narodzenie.
Te grudniowe święta sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, czy na możliwość spotkania się z rodziną. Wielu dorosłych przyzna, że wraz z upływem czasu czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków. Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania. Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika i kultywujemy ją z wielką pieczołowitością.
Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy w naszej szkole 19 grudnia 2019r. za przyczyną naszych wielkich Artystów, którzy z radością przygotowali i wystawili dla nas przedstawienie jasełkowe. Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Łącząc tradycję ze współczesnością młodzi ludzie w niezwykle barwny sposób opowiedzieli nam historię narodzin Maleńkiej Miłości. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie. Uroczystość jasełkowa okazała się bardzo udana, widzowie byli oczarowani magią przedstawienia. Stała się również okazją do wzmacniania więzi między uczniami, rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Na naszej uroczystości pojawili się: przyjaciel szkoły i przedstawiciel Fundacji dla AGH w Krakowie Andrzej Kuś, sekretarz Miasta i Gminy Kunów aneat Szloser Tyczyńska, Radny Nietuliska Dużego Piotr Rakoczy, Radna Nietuliska Małego Teresa Łucka, sołtys Nietuliska Dużego Henryk Jabłoński, komendant OSP w Nietulisku Dużym Łukasz Kończak. Była to dla nas wszystkich lekcja zadumy i refleksji. Przygotowywane z wielkim zaangażowaniem przez dzieci Jasełka nie są jedynie przypomnieniem historii narodzin Dzieciątka Jezus, ale zawsze zawierają jakieś głębsze przesłanie. Tym razem było podobnie. Niech przesłanie dzieci z naszego szkolnego Betlejem nie będzie dla Nas tylko kolejnym okolicznościowym banałem. Zatem nie pozostaje nic innego jak pogratulować i podziękować aktorom, którzy włożyli wiele pracy i trudu w przygotowanie tegorocznych Jasełek.
Śnieżne "kule" w Renowatorii
O Renowatorii słyszeliśmy już naprawdę dużo. Magiczne i bardzo klimatyczne miejsce i to tuż na wyciągnięcie ręki, bo w najbliższej okolicy -w Janiku. W Renowatorii stare meble odzyskują nowe życie, powstają tam "makramowe " prace, łapacze snów i inne wyjatkowe rzeczy, a wszyscy przybywający tam, mają okazję stworzyć, umalować czy udekorować cuda... i to takie stworzone własnymi rękoma! Dzięki staraniom Rady Rodziów dnia 12 grudnia przedszkolaki, zerówka i klasy I-III miały okazję poznać tę jakże klimatyczną lokalną pracownię. Najmłodsi uczestniczyli w warsztatach związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Ozdabiali słoiki, wypełniając je wodą i sztucznym śniegiem i dodając ręcznie robione figurki z modeliny. Efekty pracy naszych uczniów można podziwiać na zdjęciach. Powstały naprawdę niezwykle prace, ktore będą idelanymi ozdobami świątecznymi! Po zakończonych warsztatach dzieciaki posiliły się pysznymi pieczonymi kiełbaskami. To z pewnością nie ostatnie tego typu zajęcia w pobliskiej, magicznej Renowatorii. Dziękujemy właścicielom za ciepłe przyjęcie, extra mikołajowe czapeczki i z niecierpliwością czekamy na kolejne atrakcje!
Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Dnia 12 grudnia w budynku PSP im. Antoniego Hedy "Szarego" w Kunowie odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym brały udział dwie uczennice naszej szkoły - Krzysztofa Herta i Zofia Wojtasik. Z radością informujemy, że Krzysia zajęła I miejsce w kategorii klas IV - VI. Krzysia zaśpiewała utwór "Kolęda Maryi" -wymagającą, ale bardzo wzruszającą i nostalgiczną pastorałkę. Krzysia oczarowała jury i została zwyciężczynią konkursu. Zosia zaś zaśpiewała kolędę "Mędrcy świata monarchowie". Poziom konkursu był naprawdę bardzo wysoki, a jury podkreślało, ze ciężko było wyłonić im te najlepsze głosy. Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie i za wszystkie emocje, których doświadczyliśmy w trakcie słuchania tych wszystkich bożonarodzeniowych utworów.
Kochane dziewczyny, gratulujemy Wam talentu i trzymamy kciuki za to, abyście rozwijały swoją piękną pasję, jaką jest śpiewanie.
Świąteczne warsztaty-magiczne klimaty
Dnia 9 grudnia w murach naszej szkoły gościliśmy Panią Beatę Celebańską z Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu "Krzemionki". Pani Beata poprowadziła dla przedszkolaków i uczniów naszej szkoły świąteczne warsztaty, które wprowadziły nas w niezwykły klimat Świąt Bożego Narodzenia. W bardzo interesujący sposób opowiedziała nam o zwyczajach i tradycjach charakterystycznych dla okresu bożonarodzeniowego. Była to dla nas wszystkich niezwykle cenna lekcja, gdyż coraz mniej mówi się i przypomina o tych ważnych dla naszej kultury obrzędach. Na zakończenie warsztatów wykonaliśmy wyjątkowe, świąteczne bombki i bałwanki, które przyozdobią nasze domowe i szkolne drzewka choinkowe. Serdecznie dziękujemy Pani Beacie za przybycie i poświęcony nam czas. To chyba najcenniejsze co jeden człowiek może dać drugiemu - swój czas, zwłaszcza w tym niezwykłym, grudniowym okresie. Dzielmy się więc z innymi.... swoim czasem - to na pewno zaprocentuje w przyszłości...
Mikołajkowe atrakcje
Tegoroczne mikołajki spędziliśmy naprawdę wyjątkowo! To był dzień pełen niespodzianek i wielu atrakcji. Wczesnym rankiem udaliśmy się do kina Helios w Starachowicach, gdzie czekał na nas seans drugiej części "Krainy lodu". Bajka naprawdę nas wzruszyła: były łzy śmiechu i smutku oraz mnóstwo dobrej zabawy. Z seansu wychodziliśmy bardzo zadowoleni, a tu za kinowymi drzwiami czekał na nas.... sam św. Mikołaj!!! Mogliśmy poczęstować się pysznymi słodkościami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gościem z Laponii. Kolejnym punktem wycieczki było Skarżysko i warsztaty w PGE oraz Nadleśnictwie. W obu tych miejscach zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Pogoda jak na początek grudnia naprawdę nam dopisała, a promienie słońca towarzyszyły całą wycieczkę. W PGE młodsze dzieci uczestniczyły w warsztatach na temat właściwego użytkowania energii elektrycznej. Dziękujemy Pani Ani Szcześniak, która w sposób "elektryzujący" opowiedziała nam o tajnikach pracy w PGE oraz o tym, jak właściwie postępować z "prądem". W Nadleśnictwie Skarżysko mogliśmy odwiedzić salkę edukacyjną pełną "tajemnic lasu". Uczestniczyliśmy też w pokazie przygotowanym przez komendanta straży leśnej- Pana Sławomira Sieczkę. Wielu z nas mogło się przekonać na własnej skórze, jak to jest zawinić w czymś strażnikom leśnym. Oj, nie polecamy!!!! Po pięknym jak na tę porę roku kompleksie nadleśnictwa oprowadzały nas zaprzyjaźnione z nami: Pani Milena Kępas oraz Pani Donata Tokarska. Końcowym punktem naszej wycieczki było ognisko, na którym usmażylismy kiełbaski - smak, dla ktorego warto żyć!
Mikołajki spędziliśmy naprawdę wyjątkowo!
Spektakl "Kamienie na szaniec" i wizyta w Małej Sycylii
Współczesny człowiek żyje bardzo szybko. Młodzież swoje wzorce czerpie z Internetu i niechętnie czyta książki. Nasi uczniowie postanowili skorzystać z zaproszenia zaoferowanego im przez Kielecki Teatr Lektur i w dniu 28 listopada wybrali się na spektakl "Kamienie na szaniec", by tym samym przełamać stereotyp o kryzysie ważnych wartości. Zaprezentowana i utrzymana w konwencji reportażu sztuka zrobiła na nas ogromne wrażenie. Gra świateł, cienia i muzyka doskonale wpisały się w klimat dzieła. Przedstawienie na długo zapadnie nam w pamięć. Dzięki spektaklowi wiemy, że bohaterowie "Kamieni na szaniec" prezentowali inny światopogląd, inne spojrzenie na ówczesną Polskę. Wojna zmieniła ich świat. Przed wojną mieli mnóstwo pomysłów, planów i marzeń na dalsze życie, chcieli jak najlepiej wykorzystać fakt, że przed nimi świat stał otworem. Niestety, wojenna rzeczywistość zburzyła plany rozwoju i życia każdego z chłopców. Poczucie obowiązku, patriotyzmu spowodowały, że Alek, Zośka i Rudy bez wahania włączyli się w walki dywersyjne i działania Małego Sabotażu. Czasem było im ciężko, lecz chłopcy nigdy się nie poddawali. Warunki wojenne nie stanowiły przeszkody do dalszej edukacji. Bohaterowie powieści "Kamienie na szaniec" cenili sobie pomoc, walkęo wolny kraj, służbę Ojczyźnie i posłuszeństwo, a także przyjaźń, rodzinę i miłość. To były wartości, które cenili bardziej niż życie. Taka postawa jest z pewnością wzorem do naśladowania dla młodych ludzi.
Po spektaklu udaliśmy się na ucztę "dla ciała". Tym razem wybraliśmy się do zaprzyjaźnionej restauracji Mała Sycylia. Tam spędziliśmy czas konsumując pyyyyyyszne jedzonko! Dziękujemy właścicielowi Panu Tomaszowi Piskorowskiemu za miłe i ciepłe przyjęcie nas w Małej Sycylii. Z pewnością odwiedzimy tę restaurację ponownie.
3
Andrzejki
Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. 28 listopada jedna z sal w naszej szkole pięknie przystrojona zamieniła się w miejsce szaleństw, wróżb i zabaw andrzejkowych. Harcom i pląsom tanecznym nie było końca. Humory dopisywały, a dzici i młodzież bawili się wyśmienicie! Szkoda, że kolejne andrzejki dopiero za rok!
Mali artyści
Zbliżają się andrzejki, więc mali artyści z klasy I postanowili na tę okazję wykonać coś specjalnego. Pod czujnym okiem Pani Dominiki wykonali przepiękne lampiony, które z pewnością ozdobią zabawę andrzejkową. Wrożyć będziemy 29 listopada w wigilię imienin św. Andrzeja, a na szaleństwa andrzejkowe w naszej szkole zapraszamy już 28 listopada od godziny 11. Dobra zabawa gwarantowana!
Warsztaty profilaktyczne
25 listopada br. uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w warsztatach z Programu Profilaktycznego "Debata" mających na celu przeciwdziałanie spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież. W ciekawy sposób trenerka poprowadziła trzygodzinne spotkanie, które z pewnością przyczyni się do wzrostu wiedzy dotyczącej poruszanego tematu oraz promocji zdrowego stylu zycia. Serdecznie dziękujemy!
Jesienny Konkurs Plastyczny PSP Janik
Dnia 19 listopada 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Janiku odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pod tytułem „Jesień w sadzie i w ogrodzie” zorganizowanego dla przedszkolaków z gminy Kunów. Jury oceniające prace konkursowe miało ogromny dylemat i w efekcie werdyktem komisji wszystkich uczestników konkursu nagrodzono pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Nasze przedszkole reprezentowali: Miłosz Pasternak, Amelia Serwicka, Jan Krzeszowski, Ala Krzeszowska, Igor Pocheć, Zosia Zapała i Igor Różniata.
"Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek)
21 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień i Dobergo Słowa. Dni takie jak ten poodkreślają jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.
Jako ludzie, potrzebujemy przecież ciepła, miłego słowa i gestu od innych. Goniąc za różnymi sprawami zapominamy drobnych czynach na rzecz innych i zwykłym uśmiechu. A przecież obdarowując życzliwością, nam również robi się na sercu lepiej. Pokażmy światu, że jednak warto być miłym dla siebie nawzajem. Pamiętajmy, że "szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli..." .
"Nie ma dzieci, są ludzie..." (J.Korczak)
20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Wspólnie z UNICEF chcieliśmy świętować ten dzień i pokazać, że prawa dziecka są ważne w naszej szkole. Z tej okazji przewodnim kolorem dziś był niebieski. Uczniowie uczestniczyli w pogadankach na temat najważniejszych praw dziecka, oglądali prezentacje poświęcone temu zagadnieniu, a także wykonywali prace plastyczne, w których starali się zobrazować to, o czym dziś dyskutowaliśmy.
Starajmy się każdego dnia walczyć o godność małych ludzi, pozwalając, aby dorastali w poczuciu własnej wartości, żeby czuli się naprawdę kochani i szanowani.
ZŁAZ JESIENNY SZLAKIEM MAJORA PONUREGO - KAMIEŃ MICHNIOWSKI 2019
Tym razem wędrowaliśmy śladami partyzantów świętokrzyskich. W "pięknych okolicznościach przyrody" - słoneczna pogoda, przepiekne widoki na Góry Świętokrzyskie - poznawaliśmy historię naszego regionu. W zabytkowej zagrodzie Czernikiewiczów w Bodzentynie zobaczyliśmy jak mieszkali i gospodarowali nasi przodkowie, W Michniowie poznaliśmy tragiczną historie spacyfikowanych przez hitlerowców miejscowosci, podczas II wojny światowej. W rezerwacie "Kamień Michniowski" podziwialiśmy wychodnie skalne piaskowców triasowych. A na koniec posililiśmy kiełbasą pieczoną na ognisku. W tak miły sposób spędziliśmy listopadową sobotę.
Bezpieczne przejazdy kolejowe mamy, bo o to właściwie dbamy...
14 listopada br. w murach naszej szkoły gościliśmy Panią Lidię Franczak, przedstawicielkę PKP PLK S.A. Pani Lidia przeprowadziła świetną prelekcję na temat bezpieczeństwa na przejazdach drogowo- kolejowych oraz właściwego zachowania na terenach kolejowych. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie zostali obdarowani przez Panią Lidię plakietkami, smyczami, dlugopisami i odblaskami z logo akcji "Bezpieczny przejazd ". Na ręce Pani Dyrektor społeczność szkoły otrzymała dyplom potwierdzający nasze przeszkolenie w omawianym temacie. Serdecznie dziękujemy- było to naprawdę wyjątkowe spotkanie.
Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o akcji "Bezpieczny przejazd " zapraszamy na stronę internetową www.bezpieczny-przejazd.pl .
Człowieku mały, człowieku duży segreguj śmieci - to wszystkim służy!
13 listopada br. naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki firmy Remondis z Ostrowca Świętokrzyskiego. Przedszkolaki, dzieci i młodzież z naszej szkoły pogłębiły i usystematyzowały wiadomości dotyczące konieczności oraz celowości segregacji i recyklingu odpadów. Dziękujemy Pani Ewelinie, która przeprowadziła pogadankę. Dzięki ciekawej formie przekazu przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady dotyczące właściwego segregowania odpadów. Miłym akcentem na zakończenie prelekcji były słodkości od firmy Remondis - opatowskie krówki. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie!
Konkurs recytatorski
12 listopada br.odbył się w naszej szkole konkurs Poezji Patriotycznej. Przebiegał pod hasłem "Patriotyzm w sercu dziecka". Wzięło w nim udział siedemnaścioro uczestników: z przedszkola, klas I-III i klas IV-VIII. Repertuar był bardzo zróżnicowany: pojawiały się wiersze doskonale znane, jak i perełki poetyckie o naszym regionie i świętokrzyskich bohaterach, którzy oddali życie walcząc o wolną Polskę. Wspólnym mianownikiem wszystkich wybranych utworów była miłość do Ojczyzny. Konkurs udowodnił, że wśród naszej społeczności patriotyzm żyje i cały czas jest pielęgnowany. Dziękujemy Wam za to Kochani! Przede wszystkim za piękne świadectwo, że wartościami takimi jak dobro, prawda i piękno można żyć na co dzień!
W kategorii dzieci przedszkolnych dwa pierwsze miejsca przypadły: Oliwce Piątek i Lence Krasuckiej. W kategorii klas I-III zwyciężyła Marysia Łukawska, II miejsce przypadło Anitce Bidzińskiej i Marcelince Wojtasik, a trzecie Maksymilianowi Walczakowi. W kategorii klas IV- VIII miejsce pierwsze zajął Michał Łukawski, druga lokata przypadła Krzysi Hercie, a miejscem trzecim obdzielono Paulinę Chrzanowską i Zosię Wojtasik. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za udział w konkursie. Na każdego czekał pamiątkowy dyplom i rzeczowe nagrody.
Gratulujemy wszystkim udziału. Wspaniale było słuchać słów poezji, w których mieszka....nasza kochana Polska! Dziękujemy Wam za te emocje i wzruszenie, które towarzyszyły naszym szkolnym obchodom Narodowego Święta Niepodległości!
ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu – to symbol wolności i niewoli. Świętujemy w tym okresie co najmniej dwie ważne, historyczne rocznice – 101 rocznicę odzyskania Niepodległości i 189 rocznicę wybuchu powstania listopadowego.
Jesteśmy narodem dumnym i bohaterskim, celebrującym własną przeszłość. Z nadzieją patrzymy w przyszłość. Musimy przy tym pamiętać o tym, co najważniejsze – aby stając się obywatelami Europy, nie zatracić wartości, które przez wieki stanowiły o naszej sile i tożsamości, o naszej wielkości, potędze i bogactwie duchowym. Trzeba więc pielęgnować to co dla nas ważne i sprawiać, by wartości takie jak prawda, dobro, piękno i wolność żyły w naszych rodzinach i społecznościach. Możemy to robić między innymi przez zainteresowanie dzieci literaturą patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowaliśmy w naszej szkole Konkursu Poezji Patriotycznej - poezji poświęconej walkom Polaków o wolność Ojczyzny od czasów rozbiorów, powstań narodowych do okupacji hitlerowskiej. Konkurs poprzedziła krótka, ale jakże wzruszająca lekcja historii - uczniowie klas starszych przygotowali montaż słowno - muzyczny, w którym pokazali jak ważną wartością była i jest dla naszego narodu wolność.
11 listopada to data naznaczona krwią kolejnych pokoleń Polaków. Dziś dla nas to wielkie zobowiązanie i zadanie, by wolność odzyskaną 101 lata temu utrzymać i pielegnować, by sprostać oczekiwaniom przyszłości, która nas wzywa. Musimy zawsze pamiętać o słowach Jana Pawła II: "Wolności nie zdobywa się na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo, gdyż utraconej ponownie nikt nie odda nam tak łatwo".
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie