Uczniowie naszej szkoły do tego stopnia polubili okoliczne Krzemionki, że postanowiliśmy ponownie odwiedzić to wyjątkowe miejsce. Naukowcy szacują, że wytworzono tam kilkadziesiąt milionów sztuk kamiennych narzędzi. W Rezerwacie Archeologiczno-Przyrodniczym w Krzemionkach utworzono turystyczną trasę podziemną. W białych wapiennych ścianach tkwią krzemienne buły, które po rozłupaniu ukazują niezwykłą pasiastą strukturę. Dla człowieka neolitycznego krzemienie pasiaste miały właściwości magiczne, a krzemienne talizmany chroniły przed złem. Dzisiaj bardziej niż magia liczy się wartość ozdobna najpiękniejszej odmiany krzemienia.
Kilka dni temu w Krzemionkach przybywały z wizytą najmłodsze dzieci naszej szkolnej społeczności wraz z ich rodzicami, zaś 17 września br. wybrali się tam uczniowie klas I - VIII. Pogoda tego dnia dopisała, a my mogliśmy cieszyć się ciepłymi promieniami słońca i w skupieniu wędrować po ścieżkach tego rezerwatu przyrody. Młodsze klasy najpierw udały się na warsztaty wykonywania glinianych naczyń oraz wytwarzania mąki na żarnach, a pozostali na zwiedzanie podziemi kopalni. Potem role się zamieniły. Po zwiedzaniu kopalni i warsztatach nastał czas na przyjemności - ognisko i pamiątki. Co jak co, ale kiełbaska upieczona nad ogniskiem smakuje najbardziej wyśmienicie na świecie!
Po wizycie w Krzemionkach udaliśmy się do przedsiębiorstwa REMONDIS, które świadczy kompleksowe usługi w zakresie zbiórki i transportu wszelkiego rodzaju odpadów, elektrorecyklingu, sortowania odpadów, oczyszczania ulic i dróg oraz gospodarki wodno-ściekowej. Na początku obejrzeliśmy prezentację dotyczącą zasad segregacji śmieci i gospodarowania elektroodpadami, a potem przeszliśmy do hali, w której odbywa się segregacja odpadów zbieranych z naszych posesji. To była bardzo udana wizyta.
Do szkoły wracaliśmy w doskonałych humorach wymieniając się wrażeniami z wycieczki. My zawsze mamy to szczęscie, że każda wyprawa na długo zapisuje się w pamięci!