• "Płomienne" nocowanie w szkole
          • "Płomienne" nocowanie w szkole

          • Wieczorem 21 października rozpoczęło się szkolne nocowanie. Uczniowie klas IV-VIII, na jedną noc zamienili swoje wygodne łóżka na twardziutką podłogę w szkole, choć zbyt długo jej nie doświadczali;). Zaczeliśmy od rozpalenia ogniska - rozpalaczem był Kuba. Kiedy płomienie objęły całe ognisko, płomienie pojawiły się również wokół ogniska, ale nie były to ogniowe płomienie tylko harcerze z drużyny "Płomieni" Ostrowieckiego Hufca. Razem z niespodziakowymi gośćmi pośpiewaliśmy przy ognisku, zjedliśmy kiełbaskę i zaczęliśmy zapoznawanie. Zapoznawanie kontynuowaliśmy w szkole podczas gier, zabaw i pląsów, które trwały do późnych godzin nocnych. Poranna zaprawa ocuciła i postawiła na nogi wszystkich uczestników nocowania. Śniadanie, porządki, rozmowy i pora się pożegnać. To było całkiem sympatyczne nocowanie. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś rozpalimy ognisko razem z "Płomieniami".

        • TEKWONDO
          • TEKWONDO

          • W ramach projektu "Świetokrzyska Akademia Ruchu z Taekwondo" dziś w naszej szkole odbył się niezwykle energetyzujący trening taekwondo. Zajęcia prowadzili trenerzy Wioletta Walerowicz i Piotr Czaja. Trzeba przyznać, że zrobili to w niezwykle zachęcajacy sposób i wielu z nas "otworzyło się" w trakcie tego treningu. Spróbować tej sztuki walki mogli wszyscy: od najmlodszych zuchów po tych najstarszych. Odważnych do zgłębienia tajnków taekwondo nie brakowało!🥰🥰🥰

            Taekwondo to przede wszystkim rozwój ciała i umysłu poprzez ruch w zabawie i sztuce walki. To kształtowanie silnej woli i budowanie poczucia własnej wartości. 

            Mamy nadzieję, że dzisiejszy trening zachęci naszych uczniów do częstszego podejmowania różnorodnej aktywności fizycznej.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 17 października 2022r.obchodziliśmy w murach naszej szkoły Dzień Edukacji Narodowej. Tegoroczne obchody tego święta upłynęły nam pod hasłem "Edukacja to relacja". Ze szkolnej sceny popłynęły słowa wdzięczności dla Dyrekcji, nauczycieli i pracowników obsługi, którzy codziennie przyczyniają się do ciepłego wizerunku naszej szkoły- bo tu czujemy się jak w drugim domu. To właśnie tutaj możemy codziennie stawać się lepszymi ludźmi, rozwijać pasje i talenty, zawierać przyjaźnie...

            Po części artystycznej pojawiła się niespodzianka w postaci wyjątkowej prezentacji. Na slajdach pojawiły się fotografie naszych nauczycieli i pracowników obsługi z czasów kiedy byli dziećmi.😊 Zadaniem uczniów było odgadnąć kto jest kim. Trzeba przyznać, że zadanie wcale nie było proste, a mali detektywi musieli wykazać się nie lada sprytem, by odpowiednio przyporządkować fotografie. Prezentacja z pewnością dostarczyła wszystkim dobrej zabawy, a niektórym mnóstwa wzruszeń. Bohaterowie zdjęć z pewnością powrócili do miłych, szkolnych wspomnień. Na koniec tego wyjątkowego święta na wszystkich czekała kolejna niespodzianka- na scenie zaprezentowali się nasi nauczyciele i pracownicy obsługi. Przygotowali dla całej społeczności szkolnej inscenizację "Rzepki" Juliana Tuwima. Było mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji! Gromkie oklaski po przedstawieniu mogły świadczyć jedynie o jednym- występ bardzo się spodobał! 🥰🥰🥰 Samorząd Uczniowski po uroczystości wręczył nauczycielom i pracownikom obsługi pamiątkowe upominki! 🥰🥰🥰

        • "Czytamy dla pokoju"
          • "Czytamy dla pokoju"

          • Przez cały październik w bibliotekach szkolnych "Czytamy dla pokoju".

            W naszej szkole uczniowie poznają baśnie świata i przesłanie płynące z baśni, że dobro zawsze zwycięża. Mamy nadzieję, że takie zajęcia czytelnicze pomogą kształtować młodych ludzi. Chcemy, by "malowali świat, aby stał się kolorowy i piękny" tak, jak robili to pozytywni bohaterowie baśni "O gąsienicy, która zamieniła się w motyla" na motywach opowieści rdzennych ludów Australii. Dziękujemy klasie 5 za udział w zajęciach z teatrem ilustrowanym.

        • Dzień Piżamy
          • Dzień Piżamy

          • 10 października 2022r. w naszej szkole odbył się Dzień Piżamy. Wtedy postanowiliśmy obudzić w sobie anioła... Ten wyjątkowy dzień to odpowiedź na zaproszenie #FundacjiGdyLiczySięCzas zbierającej na leczenie dzieci chorych onkologicznie. 

            Ze wzruszeniem i radością w sercu obserwowaliśmy nasze dzieci, młodzież oraz rodziców włączających się tak pięknie w tę akcję charytatywną. Po pierwsze na znak solidarności większość z nas założyła 10 października piżamę- strój, który nam kojarzy się z odpoczynkiem, natomiast chorującym dzieciom z pobytem w szpitalu. Po drugie Samorząd Uczniowski zorganizował kilkudniowy kiermasz, na którym można było zakupić różne pyszności( począwszy od babeczek, ciasteczek po przepyszne ciasta) oraz maskotki, ozdoby do włosów, magnesy, zawieszki, książki i wiele innych niesamowitych rzeczy. Wielu z Was Kochani chyba przyniosło "pół domu" - takie macie wielkie serca. Samorząd Uczniowski podliczy wkrótce zbiórkę na rzecz Fundacji i Wasze wsparcie zasili ich konto. Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tę piękną akcję.

            Pamiętajcie Kochani- świat potrzebuje dobra. Bądźmy zawsze gotowi do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Nawet odrobina dobra może odmienić świat... Anioły są wśród nas, a nasza szkolna społeczność właśnie to udowodniła. 

            "Jeśli choć jedną dobrą myśl wniosłeś do czyjegoś umysłu, jedno dobre uczucie zaszczepiłeś w czyjeś serce, jedną godzinę szczęścia, rozpromieniłeś smutne, szare życie - spełniłeś zadanie anioła na ziemi." John Lubbock

        • Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Nasza szkolna społeczność, jak co roku, bardzo aktywnie włączyła sìę w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Tegoroczne hasło brzmiało: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!" Celem tej akcji edukacyjnej jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz zachęcanie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie.

            W naszej szkole „tabliczkowa” wiedza była sprawdzana na wszystkich przerwach międzylekcyjnych podczas krótkich egzaminów. Uczeń wybierał los z 5 przypadkami mnożenia. Podając wszystkie poprawne odpowiedzi zdobywał odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. W komisjach egzaminacyjnych znaleźli się uczniowie klasy III i to oni właśnie mogli przepytywać nauczycieli, pracowników szkoły i rówieśników. Trzeba przyznać, że poradzili sobie doskonale! 🥰🥰🥰

            Podsumowaniem akcji było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków dla tych, którzy najlepiej zdali "tabliczkowe" egzaminy. Większość też otrzymała certyfikaty "Ekspertów Tabliczki Mnożenia ", a mali egzaminatorzy dostali podziękowanie za pomoc w organizacji tego "matematycznego święta! 🥰🥰🥰

            Cieszymy się, że akcje takie jak ta pozwalają na wspólne działania naszych uczniów i wyzwalają w nich niesamowite pokłady energii! Dziękujemy wszystkim, którzy w jakiekolwiek sposób włączyli się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. 🥰🥰🥰

        • Dzień Uśmiechu
          • Dzień Uśmiechu

          • Radością najlepiej dzielić się z innymi, dlatego w trakcie Światowego Dnia Uśmiechu połącziliśmy nasze przedszkolne grupy. 

            Celem zajęć było uświadomienie dzieciom jak ważne jest optymistyczne podejście do życia. Wspólnie opowiadaliśmy sobie żarty. Rozmawialiśmy o tym, aby nikogo nie ranić naszymi slowami. Wykonaliśmy żółte, uśmiechnięte buzie, które są symbolem tego dnia. Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzach zawsze nie tylko do święta.🥰🥰🥰🥰🥰

          • Czytanie dla pokoju- obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych

          • Aby promować to ważne hasło, podczas zajęć czytelniczych korzystaliśmy z mądrości i uniwersalnych przesłań, którą niosą baśnie i legendy.

            Uczniowie klas II i III byli aktywnymi uczestnikami teatru ilustrowanego. Wysłuchali i obejrzeli m. in. indiańską legendę „O orle, który myślał, że jest kogutem” i „Baśń o złotym jajku”.

            Siódmoklasiści dzięki małej scenie teatru ilustrowanego poznali historię o „Lwie w Paryżu” oraz zajrzeli do świata „Wędrownych ptaków” przedstawionego słowem i obrazem w książce Michaela Roher.

            Dzięki tym pięknym, mądrym i znakomicie zilustrowanym opowieściom oswajaliśmy lęki i strach przed obcymi tak, by zostały przeobrażone w historie o wartościach: przyjaźni, bezpieczeństwie i marzeniach. Śledząc bohaterów mogliśmy porozmawiać o szukaniu porozumienia, szacunku dla odmienności i potrzebie niesienia pomocy potrzebującym.

            Zajęcia prowadził nauczyciel bibliotekarz Monika Sasak.

          • Balonografia w klasie IV

          • Uczniowie klasy IV rozpoczęli omawianie lektury "Akademia Pana Kleksa". W związku z tym przypomnieli sobie jak wyjątkową szkołą była tytułowa akademia i jakie zajęcia prowadził dla swoich uczniów Ambroży Kleks. Na swojej lekcji języka polskiego czwartoklasiści zapisali temat "Balonografia". Choć początkowo nie wiedzieli nad czym będą pracować, szybko odnaleźli się w "balonowo- geograficznej" tematyce.

            Uczniowie wyszukiwali we fragmentach książki Jana Brzechwy podobieństw ich lekcji polskiego do lekcji geografii, która odbywała się w akademii Pana Kleksa. Przypomnieli sobie także zasady ortograficzne dotyczące pisowni nazw geograficznych. Następnie zapisywali wybrane nazwy na swoich "balonoglobusach".

            Po ukończeniu zadania czwartoklasiści mogli pograć balonami i nietypową piłką przypominającą globus. W trakcie rzucania wypowiadali nazwy miast, państw, kontynentów, rzek, jezior czy oceanów. Egzamin z bycia uczniem Akademii Pana Kleksa zdali celująco! To była bardzo kreatywna lekcja.

          • Projekt edukacyjny Uniwersytet Dzieci- Mali odkrywcy. Ile chemii i fizyki jest wokół nas.

          • Klasa III wraz z wychowawcą już drugi rok z rzędu uczestniczy w projekcie Fundacji Uniwersytetu Dzieci pt. ,,Mali odkrywcy. Ile chemii i fizyki jest wokół nas". Projekt składa się z dwóch części, czyli dwóch lekcji na rozgrzewkę oraz 6 lekcji tematycznych. Lekcje projektowe, które będą opierarały się przede wszystkim na eksperymentach, staną się także doskonałą okazją do pracy kreatywnej i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

            Podczas pierwszych zajęć pt ,,Co zrobić, kiedy nic nie mogę zrobić?" poznaliśmy jakie są sposoby na trudne emocje, jak można poprawić sobie nastrój, jak przezwyciężyć tremę i zrobić coś dobrego dla siebie i innych, pomimo osobistych kłopotów.

            Podczas drugich zajęć pt ,, Jak koncentracja pomaga dedektywom w pracy szukaliśmy odpiwiedzi na pytanie : Czy dobry detektyw może być rozkojarzony niczym Pan Hilary? Dzieci dowiedziały się, że koncentracja to skupienie uwagi na określonym zadaniu, czynności, zjawisku lub przedmiocie. Jest niezbędna dla efektywnej nauki i pracy. O umiejętność skupienia należy regularnie dbać, a także ją rozwijać.

            Uczniowie, wcielając się w rolę detektywów, rozwijali umiejętność koncentracji i poznali klucz do sprawnego działania. Poprzez zabawę ruchową, nauczyli się wyciągać logiczne wnioski z zaobserwowanych wydarzeń. Dzięki ciekawie zaprojektowanym materiałom uczestnicy nauczyli się śledzić ruchy detektywów, a dzięki analizie wskazówek i poszlak, odkryli także, jakie są detektywistyczne atrybuty.

            Uczniowie po każdych zajęciach otrzymują naklejkę do indeksu ucznia oraz wykonują w nim rysunek dotyczący zajęć.

        • Integracyjny wyjazd przedszkolaków i rodziców
          • Integracyjny wyjazd przedszkolaków i rodziców

          • Przedszkolaki bardzo lubią jeździć na wycieczki- można śmiało powiedzieć, że to mali, ciekawi świata podróżnicy. 

            6 października 2022r. wyruszyliśmy wraz z rodzicami na wycieczkę do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Zwiedziliśmy tematyczne wystawy: pierwszą dinozaurów, a drugą starych aut. Jednak najwięcej frajdy przyniosły nam warsztaty ceramiczne. Poznaliśmy właściwości gliny i samodzielnie wykonaliśmy ozdoby. Takie zajęcia pozwalają rozwijać pomysłowość i wyobraźnię. Uczą projektować proste formy użytkowe i przestrzenne, wyrabiają zdolności manualne. Wytwory naszych przedszkolaków i ich rodziców mogłyby znaleźć się na wystawie, ponieważ są niesamowite i wyjątkowe!

        • Wyjazd integracyjny
          • Wyjazd integracyjny

          • Początek października zaowocował dwudniowym wyjazdem klas starszych. Celem wyjazdu była integracja młodzieży, usamodzielnianie się i przeżycie dwóch dni bez telefonów i innych mediów w miejscu oddalonym od cywilizacji. Przysposobiliśmy ośrodek do naszego pobytu tzn. przygotowaliśmy sale noclegowe, stołówkę, było wielkie zmywanie w kuchni i nie tylko. Po wytężonej pracy pora na posiłek przygotowany własnoręcznie - smakował niesamowicie. Popołudnie z grami planszowymi i dyskoteką. A wieczór z ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami. Po, dla niektórych, krótkiej nocy - smaczne śniadanko, spacer po okolicy i grzybobranie. Niektórzy uczestnicy wyjazdu pierwszy raz zbierali grzyby. Oczywiście wszyscy wcześniej przeszli krótki instruktarz, które grzyby zbierać a które nie. Polowanie na grzyby okazało się bardzo ekscytujące. Wracaliśmy wyposażeni w koszyki, torebki, reklamówki wypełnione grzybami. Zasłużony odpoczynek i obiadek,  potem gra terenowa wokół ośrodka - łatwo nie było. Ostatni punkt programu i hasło końcowe gry terenowej "Zapraszamy na sprzątanie". Pozostawiliśmy nasz nocleg we względnym porządku. Wracając mogliśmy podziwiać widoki na Góry Świętokrzyskie w jesiennej szacie i barwny zachód słońca. Stęsknieni rodzice czekali już pod szkołą, a młodzież stęskniona odzyskała telefony. Daliśmy radę. Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy umożliwili na ten wyjazd.

        • Dzień Chłopaka
          • Dzień Chłopaka

          • Tegoroczne obchody Dnia Chłopaka wśród naszej społeczności upłynęły pod znakiem muszki i krawata.🥰🥰🥰

            Cieszymy się, że tyle osób zdecydowało się odpowiedzieć na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego i pojawić się w murach szkoły w krawatach i muszkach. 30 września nie zabrakło wyjątkowych życzeń i drobnych upominków (słodkich i nie tylko). A wszystko po to, by zobaczyć uśmiechnięte buzie naszych kolegów! 😊🥰Jeszcze raz życzymy Wam Chłopcy samych dobrych dni i spełnienia marzeń!🌷🌷🌷

        • Dzień Głośnego Czytania
          • Dzień Głośnego Czytania

          • Przygodę z czytaniem najlepiej rozpocząć od najmlodszych lat. Czytanie na głos ma bowiem ogromny wpływ na rozwój młodych serc i umysłów. Dlatego tak bliskie nam są wszelkie uroczystości i święta, które wspomagają rozwój czytelnictwa. 

            Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był dla naszej szkolnej i przedszkolnej społeczności wspaniałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu. Maluszki zaprosiły na tę przygodę z czytaniem znakomitych gości: naszą Panią Dyrektor Małgorzatę Wolecką i Panią Aleksandrę Bernaciak, Kierownika Referatu Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Gminy w Kunowie, która przybyła na to spotkanie w imieniu Pana Lecha Łodeja, Butmistrza Miasta i Gminy Kunów. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek i bajeczek czytanych przez zaproszonych gości. To niesamowite jak czytane słowa potrafią malować świat i sprawiać, że za pomocą wyobraźni przenosimy się w książkowe krainy. To jest właśnie bogactwo literatury! 

            Szkolna brać przyłączyła się do akcji przynosząc swoje ulubione książki i wybierając ulubione fragmenty. Nie sposób wymienić wszystkich korzyści płynących z głośnego (i nie tylko) czytania! Możemy tylko powtórzyć za Kornelem Makuszyńskim: 

            „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”

        • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • "Głównym celem szkoły jest tworzenie ludzi zdolnych do robienia nowych rzeczy, a nie tylko powtarzanie tego, co zrobiły inne pokolenia."

            - Jean Piaget

            Tegoroczne wybory do samorządu uczniowskiego przeszły już do historii. Trzeba przyznać, że od początku wzbudzały one ogromne emocje. 29 września 2022r. uczniowie klas IV- VIII wybierali swoich przedstawicieli do zarządu SU naszej szkoły. Wśród kandydatów znaleźli się: Klaudia Kosmala z kl.V, Judyta Stępień z kl. VIII, Mikołaj Lipiec z kl.VIII i Michał Łukawski z kl. VIII. 

            Startujący stanęli na wysokości zadania i zdali egzamin z samorządności na celujący! Zmagania wyborcze rozpoczęła kampania, do której przygotowali się perfekcyjnie. Były plakaty wyborcze z programem zmian, interesującymi hasłami, pomysłami i konkretnymi działaniami na rzecz społeczności szkolnej. Kandydaci zaprezentowali też przemowy zachęcające do zagłosowania na ich osobę. 

            W miniony czwartek, 29 września, wszyscy uprawnieni do głosowania, mogli oddać swój cenny głos. Nad prawidłowym przebiegiem całej akcji czuwała komisja wyborcza, która wydawała karty do głosowania, jednocześnie skrupulatnie sprawdzając czy wszystko przebiega według przyjętych zasad. Ostatecznie wybory zakończyły się zwycięstwem Michała z klasy VIII. Zastępcą została Judyta z klasy VIII, skarbnikiem Klaudia z kl. V, zaś sekretarzem Mikołaj z klasy VIII. Gratulacje dla nowego zarządu SU złożyla Pani Dyrektor, życząc jednocześnie sukcesów w planowaniu działań na rzecz szkolnej społeczności. Jestescie Kochani naszym głosem w ważnych sprawach. Mocno trzymamy za Was kciuki!

            Dziękujemy #CentrumEdukacjiObywatelskiej za akcję #Samorządymajągłos.😊 Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak nasza młodzież włączyła się w tę inicjatywę. Miło jest patrzeć, jak uczniowie naszej szkoły rozwijają się i z całą mocą włączają w takie przedsięwzięcia. Serce rośnie! Razem możemy więcej! 💓💓💓😊😊

        • Europejski Tydzień Sportu w szkole
          • Europejski Tydzień Sportu w szkole

          • Iga Świątek powiedziała kiedyś, że "sport to wspaniała sprawa, bo daje cel w życiu. Wystarczy znaleźć coś, co da nam przyjemność. To mogą być różne rzeczy, ale chodzi o to, by mieć coś dla siebie". Takiej mistrzyni się nie odmawia, więc postanowiliśmy aktywnie włączyć się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu. Inicjatywa ta ma na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. ⚽️🥎🏐🎾🏓🥅🏸

            8 edycja przedsięwzięcia pod hasłem #Beactive (bądź aktywny) trwała od 23 do 30 września 2022r.

            Nasza szkoła też chce być aktywna i dlatego dołączyliśmy do tego wydarzenia z wielką radością. Zorganizowane zostały dodatkowe aktywności sportowe. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy, badminton-w takich dyscyplinach brali udział uczniowie naszej szkoły w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. 

            To przedsięwzięcie uświadomiło nam, że aktywny tryb życia prowadzony od najmlodszych lat procentuje na przyszłość. Inicjatywa ta była świetną okazją do promowania aktywności fizycznej w różnej postaci oraz rekreacji ruchowej. Cieszy fakt, że w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu włączyła się cała społeczność szkolna.⚽️🥎🏐🎾🏓🥅🏸

            Zobaczcie naszą relację!🥰

        • Europejski Tydzień Sportu w przedszkolu
          • Europejski Tydzień Sportu w przedszkolu

          • Nasze przedszkolaki też chcą być mistrzami! Dlatego też tak aktywnie uczestniczyły w Europejskim Tygodniu Sportu. Podczas wszystkich zmagań towarzyszył im duch sportowej rywalizacji. Nie miało znaczenia kto będzie pierwszy- ważna była zabawa i wspaniały uśmiech na buziach. 

            Wszystkim Milusińskim należą się słowa uznania za chęć udziału w zawodach. Brawo kochani! Wszyscy wiemy, że "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci." Dbajmy więc o to, aby od najmlodszych lat aktywnie spędzać z dziećmi czas i inspirować ich do działania. 🏸🥅🏓🎾🏐🥎⚽️

        • Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy.
          • Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy.

          • 🍏🍏🍏🍎🍎🍎Jabłko - najbardziej znany polski owoc ma swoje święto 28 września. W obchody tego święta postanowiły włączyć się nasze przedszkolaki- dla nich był to naprawdę interesujący dzień, pełen pozytywnych wrażeń. Celem dzisiejszych zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie dzieci do spożywania jabłek jako źródła witamin. Zarówno zerówkowicze jak i ich młodsi przyjaciele poszerzali wiedzę o pysznych jabłuszkach. Dzieci poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały ich kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały też wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Na koniec wykonały prace plastyczne nawiązujące do tematyki dzisiejszego dnia.

            Przyznajemy szczerze: to był baaaardzo "jabłkowy" czas! 🍏🍏🍏🍎🍎🍎

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym
      • (041)-2612105 fax - (041)-2612105
      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym 30 27-415 Kunów Poland
      • Administrator Danych Osobowych: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym, Nietulisko Duże 30, 27-415 Kunów
      • Inspektor Ochrony Danych: Agnieszka Borowska e-mail: iod@szkolastaszic.pl
    • Logowanie