• I Rajd Pieszy po ścieżce geoedukacyjnej "Dolina Świśliny" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie.
          • I Rajd Pieszy po ścieżce geoedukacyjnej "Dolina Świśliny" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie.

          • W dniu 16 września br. odbył się I Rajd Pieszy po ścieżce geoedukacyjnej „Dolina Świśliny”. Został on zorganizowany przez Stowarzyszenie „Witulin nad Świśliną” i Koło Gospodyń Wiejskich w Dołach Biskupich. Rajd prowadzony był przez pracowników  Oddziału Świętokrzyskiego PIG-PIB. Uczestnikami rajdu byli uczniowie czterech szkół podstawowych z miejscowości: Nietulisko Duże, Janik, Kunów i Wymysłów wraz z paniami dyrektorkami i nauczycielkami.

            Rajd rozpoczął się przy stanowisku Wióry położonym przy zaporze na Zbiorniku Wióry, gdzie znajduje się niewielkie lapidarium złożone z okazów piaskowców dolnotriasowej formacji z Wiór. Następnie prześliśmy do kamieniołomu Doły Opacie, w którym zapoznaliśmy się się z dolomitami formacji wojciechowickiej środkowego i górnego dewonu.  Szczególne zainteresowanie naszych najmłodszych uczniów wzbudziła mineralizacja kalcytem, manganem i tlenkami żelaza. Przeszukiwali rumowiska skał w poszukiwaniu ciekawych okazów, a Pani Ania z Instytutu Geologicznego objaśniała wszystkie ich znaleziska.  Kolejne przystanki ścieżki dotyczyły kamieniołomów Doły Biskupie i Witulin, w których widoczna jest granica między piaskowcami retu warstw z Krynek a skałami węglanowymi wapienia muszlowego, oraz historii kamieniarstwa w Dołach Biskupich.  Uczestnicy rajdu mieli także okazje zapoznać się z ekspozycją w Izbie Regionalnej Stowarzyszenia Witulin nad Świśliną.

            Na zakończenie imprezy na terenie siedziby OSP w Dołach Biskupich  przedstawiciele Stowarzyszenia Witulin nad Świśliną  wręczyli pamiątkowe puchary Burmistrzowi Miasta i Gminy Kunów Lechowi Łodejowi, przedstawicielkom Instytutu Geologicznego w Kielcach oraz przedstawicielom szkołó biorących udział w rajdzie w osobach Pań Dyrektorek. Na wszystkich uczestników rajdu czekał poczęstunek.

            W sympatycznej atmosferze mieliśmy możliwośc poznania fragmentu Naszej Małej Ojczyzny z bardzo profesjonalnym przewodnikiem Panią Anią z Instytutu Geologicznego. Dziekujemy bardzo i czekamy na kolejną edycję rajdu.

        • "Kropkowe szaleństwo w naszej szkole"
          • "Kropkowe szaleństwo w naszej szkole"

          • 15 września obchodziliśmy w przedszkolu i szkole Międzynarodowy Dzień Kropki - święto uczniowskiej kreatywności, odwagi i wiary we własne możliwości. Historia małej Vashti zainspirowała do działania przedszkolaków, zerówkowiczów i uczniów naszej szkoły. "Kropkowym" pomysłom towarzyszyły wspaniałe humory i uśmiechnięte buzie. Kropki były po prostu wszędzie: nie tylko na końcu zdania;), ale także na naszych ubraniach, twarzach, rękach i na papierze.

            Po raz kolejny z zainteresowaniem obajrzeliśmy film o Vashti. Ta inspirująca historia uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakis talent - trzeba go umieć tylko odkryć i zacząć rozwijać. Dobrze jest też mieć wokół siebie ludzi, którzy będą nas wspierać w podejmowanych działaniach. Dzień kropki sprawił, że nasza szkolna społeczność jeszcze bardziej się zintegrowała. Podziękowania dla wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę, by ten dzień był kreatywny i wyjątkowy.

            Okazuje się, że "kropka"ma znaczenie! I to jakie! Kolejne takie kropkowe szaleństwo juz za rok!

        • Przedszkole - Dzień Dobrych Wiadomości
          • Przedszkole - Dzień Dobrych Wiadomości

          • Chcąc optymistycznie rozpocząć nowy rok szkolny nasze najmłodsze przedszkolaki przyłączyły się do obchodów Dnia Dobrych Wiadomości. Poprzez wspólne zabawy, rozmowy i prace plastyczne staraliśmy się przekazywać sobie tylko dobre i miłe wiadomosci. Uczyliśmy się okazywania wzajemnego szacunku w przedszkolu i poza nim. Dzieci zabrały do domu własnoręcznie ozdobione koperty z dobrymi wiadomościami - to będa podarunki dla rodziców.

        • #NarodoweCzytanie2022
          • #NarodoweCzytanie2022

          • Dzisiaj w naszej szkole spotkaliśmy się w ramach akcji #NarodoweCzytanie2022. Tegoroczna edycja to piękne święto polskiego romantyzmu - pod literacką lupę wzięto bowiem "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza. Ten cykl wierszy został wydany w 1822 roku w Wilnie - dokładnie 200 lat temu. To zbiór nowatorski i oryginalny, a jednocześnie ujmujący prostotą i naturalnością. "Ballady i Romanse" miały ogromny wpływ na ówczesnych czytelników. Także dziś są bardzo popularne i nadal tak samo zachwycają.

            W murach naszej szkoły wybrzmiały dziś trzy ballady Adama Mickiewicza: "Romantyczność", "Świtezianka" i "Powrót taty". Utwory czytali :Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie. Cieszy fakt, że nasza społeczność tak chetnie zaangażowała się w tegoroczną edycję. W ramach Narodowego Czytania 2022 mogliśmy także zrobić #selfiezAdasiem oraz wykonać najpiekniejszy wianek dla Świtezianki.

            Adam Mickiewicz napisał w "Romantyczności": "Miej serce i patrzaj w serce". Niech te słowa poety będą nam stale towarzyszyć w naszej codzienności, tak by na pierwszym miejscu zawsze był człowiek - zarówno ten mały jak i ten duży.

            Dziękujemy wszystkim za dzisiejsze spotkanie z Mickiewiczowską poezją - było romantycznie i lirycznie.

          • Witamy Panią Dyrektor i z całego serca życzymy wszystkiego najlepszego!

          • Dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 był dla naszej szkoły dniem historycznym, ponieważ Urząd Dyrektora naszej placówki objęła Pani Małgorzata Wolecka. W imieniu nauczycieli, rodziców i dzieci życzymy nowej Pani Dyrektor wielu pieknych i niezapomnianych chwil, samych sukcesów w pracy, cierpliwości, dumy z uczniów i absolwentów, stałego wsparcia od grona pedagogicznego i pracowników obsługi oraz pomyślnej współpracy z całą społecznością szkolną.

             

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • Pierwszego września 2022 roku rozpoczęliśmy kolejny już rok szkolny. Mury naszej staszicowskiej placówki wreszcie ożywiły się gwarem dzieci i radosnymi wspomnieniami minionych już wakacji. Punktualnie o godzinie 9.00 na boisku szkolnym licznie zgromadzoną społeczność szkolną i przedszkolną serdecznie powitała Pani Dyrektor Małgorzata Wolecka. Dyrekcja odniosła się do słów naszego patrona Stanisława Staszica: "Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielka nada." Przemówienie Pani Dyrektor upewniło nas, że mimo iz nowy rok szkolny to wielkie wyzwanie, to systematycznie pracując możemy osiągnąć sukces i spełniać marzenia. Nasza szkoła to wyjatkowe miejsce, które przede wszystkim wspomaga nas w rozwoju naszych talentów i pasji oraz uczy, jak być dobrymi ludźmi.

            Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego zaszczycili swoja obecnością: Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Pan Lech Łodej, wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Kunów i radny Nietuliska Dużego Pan Piotr Rakoczy, sołtys Nietuliska Dużego Pan Henryk Jabłoński i Ksiądz Proboszcz Zbigniew Kozieł.

            Pan Burmistrz dodał nam otuchy i życzył, by rok szkolny był dla nas pomyślny i udany. Zapewnił też o nieustannym wsparciu i trosce o naszą szkołę. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni. Wiele radości sprawiły naszym dzieciom "piatki" przybijane z Panem Burmistrzem. Pan wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i Pan sołtys także życzyli nam wszelkiej pomyślności i powodzenia. Po uroczystości uczniowie i przedszkolaki udali się na spotkanie z wychowawcami.

            Mamy nadzieję, że to będzie wyjątkowy rok szkolny, który odkryje przed nami nowe możliwości i pozwoli rozwinąć skrzydła.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • Serdecznie zapraszamy na rozpoczecie roku szkolnego 2022/2023 1 września o godz. 9.00 w budynku szkoły, o godz. 18.00 msza święta w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli.

            Dyrekcja, grono pedagogiczne, ksiądz proboszcz.

          • Wyprawka obowiązująca na rok szkolny 2022/2023 Oddział Przedszkolny grupa 3,4 latków.

            1. Pakiet edukacyjny dla dzieci „ Żyrafa Ola i przyjaciele Czterolatki.” , „ Żyrafa Ola i przyjaciele Trzylatki" Wydawnictwo KLETT
            2. Blok rysunkowy z kolorowymi kartkami A4 - 2 szt.
            3. Blok techniczny A4 - 1 szt.

            4.Blok techniczny z kolorowymi kartkami A4(mały) – 1szt.

            1. Blok techniczny z kolorowymi kartkami A3(duży) - 1 szt.
            2. Papier kolorowy - 1 szt.
            3. Kredki ołówkowe w piórniku (tubie )- 1 szt.
            4. Kredki "świecowe" "Bambino" 1 szt.
            5. Klej biurowy w sztyfcie - 4 szt.
            6. Klej Magik - 2 szt.
            7. Brystol - arkusz dowolny kolor - 1 szt.
            8. Bibuła - dowolny kolor - 2 szt.
            9. Plastelina 12 kolorów - 1 szt.
            10. Farby plakatowe 12 kolorów – 1 szt.
            11. Pędzle; duży i mały - 2 szt.
            12. Fartuszek do malowania
            13. Teczka biurowa podpisana - 1 szt.
            14. Nożyczki - 1 szt.
            15. Chusteczki higieniczne wyciągane - 2 szt.
            16. Książeczka do kolorowania
            17. Mydło w  płynie - 1 szt.
            18. Obuwie na zmianą w podpisanym worku.
            19. Ubranie na zmianę w podpisanym worku
            20. Ryza papieru ksero.
          • Wyprawka dla klasy III

          • WYPRAWKA DO KLASY III

            • blok rysunkowy biały- 1 sztuki

            • blok techniczny biały - 2 sztuki

            • blok techniczny kolorowy - 2 sztuki

            • blok rysunkowy kolorowy- 2 sztuki

            • zeszyty: w trzy linie - 2 sztuki  w formacie A4 , w kratkę - 2 sztuki 

            • kredki ołówkowe miękkie - 1 opakowanie

            • farby plakatowe 1 szt.

            • kubek na wodę do malowania farbami

            • 3 pędzelki różnej grubości

            • plastelina - 1 opakowanie

            • 2 teczki tekturowe

            • klej biurowy w sztyfcie - 3 sztuki

            • klej magik lub żelowy w sztyfcie( nie wpłynie ponieważ rozlewa się on dzieciom) - 1 sztuka

            • papier ksero – ryza

            • 2 ołówki

            • gumka

            • strugaczka

            • nożyczki

            • strój gimnastyczny w podpisanym worku

            • obuwie na zmianę w podpisanym worku

            • chusteczki wyciągane - 2 sztuki

            • ręczniki papierowe - 2 rolki

            • WSZYSTKIE ZESZYTY I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ.

            • Podręczniki  dzieci będą miały wypożyczone z biblioteki we wrześniu. Materiał ćwiczeniowy do edukacji wczesnoszkolnej oraz do języka angielskiego również otrzymują we wrześniu. Bardzo proszę, aby po wypożyczeniu elementarzy obłożyć je w podpisaną okładkę.

          • Wyprawka obowiązująca dzieci grupy zerowej Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Nietulisku Dużym na rok szkolny 2022/2023

          •  

            1. Pakiet edukacyjny dla dzieci w całej grupie "Świat w kolorach. Sześćiolatek". Wydawnictwo PWN.  Każda książka podpisana na okładce.
            2. Blok rysunkowy kolorowy – 2 sztuki
            3. Blok techniczny kolorowy A4 – 2 sztuki
            4. Blok techniczny biały A3 - 1 sztuka
            5. Piórnik TUBA ( aby nie zajmował dużo miejsca)
            6. Ołówek - 2 sztuki
            7. Gumka, strugaczka
            8. Dzieci 6 letnie mogą mieć długopis ścieralny
            9. Kredki ołówkowe i świecowe (mogą być dodatkowo flamastry) -1 sztuka
            10. Nożyczki (najlepiej podpisane)
            11. Plastelina podpisana– 1 sztuka
            12. Bibuła – 1 kolor
            13. Klej biurowy (mocny) w sztyfcie – 2sztuka
            14. Klej żelowy w sztyfcie lub magik w sztyfcie – 1sztuka
            15. Klej magik w tubie - 1 sztuka
            16. Teczki tekturowe z gumką podpisane na okładce– 2 sztuki
            17. Ryza papieru ksero – 1 sztuka
            18. Kolorowanka podpisana
            19. Chusteczki higieniczne wyciągane – 1 sztuka
            20. Obuwie na zmianę w podpisanym worku
            21. Ręcznik papierowy – 2 sztuki
            22. Serwetki – 1 sztuka
            23. Ubranie na zmianę – w podpisanym worku
            24. Strój na wf

               

        • Wakacyjna wycieczka do Kielc
          • Wakacyjna wycieczka do Kielc

          • Kolejna wakacyjna wycieczka. Tym razem pojechaliśmy pociągiem do Kielc. Przespacerowaliśmy się ulicą Henryka Sienkiewicza, poznaliśmy legendę o powstaniu Kielc, zwiedziliśmy kielecką Katedrę. Spacerkiem koło Pałacu Biskupów Krakowskich, przez park im. Stanisława Staszica i Aleję Sław, dotarliśmy na Kadzielnię. Tu zwiedziliśmy jaskinie i chętni mogli skorzystać z atrakcji Kadzielni jaką jest zjazd na tyrolce. Na ponad 600 metrowy zjazd zdecydowała się połowa uczestników. Mówili, że było świetnie i chyba to była prawda bo gdyby nie czas odjazdu pociągu to zjeżdżaliby do wieczora. Kolejny miło spędzony dzień.

        • Wakacyjna wycieczka rowerowa
          • Wakacyjna wycieczka rowerowa

          • Korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się na wycieczkę rowerową po okolicy. 18 osobowa grupa rowerzystów wyjechała z Nietuliska do Stawu Kunowskiego gdzie dołaczyła kolejna grupa młodzieży. Współnie jechaliśmy przez lasy ostrowieckie, zatrzymując się przy pomniku pomordowanych w czasie II wojny światowej. Przez Kolonię Piaski dotarliśmy do Nietuliska Małego, gdzie posililiśmy się w zaprzyjaźnionej pizzerii Umami. Na koniec naszej wycieczki mała niespodzianka - lody ufundowane przez księdza proboszcza Zbigniewa. Bardzo mile spędzony czas. Czekamy na następne wyprawy.

        • Sukces Zosi Wojtasik
          • Sukces Zosi Wojtasik

          • W ramach 49. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej utalentowana młodzież z różnych stron Polski uczestniczyła w przeglądach, warsztatach tanecznych i muzycznych a także koncertowała dla mieszkańców Kielc. Festiwal podsumowano uroczystym koncertem w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia. Na scenie barwne muzyczno-taneczne widowisko stworzyło prawie 750 wykonawców. Emocji nie brakowało też podczas wręczenia nagród - uczestnikom wręczono Złote, Srebrne, Brązowe i Zielone Jodły.

            Wśród laureatów jest Harcerski Zespół Artystyczny Nie Ogarniesz z Ostrowca Świętokrzyskiego, który otrzymał aż dwie nagrody -Srebrne Jodły. Jedną Jodłę Harcerską w kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz drugą w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych 17-25 lat. Formacja działająca przy Hufcu Związku Harcerstwa Polskiego miała na widowni Kadzielni duże wsparcie. Na finał festiwalu przyjechała liczna grupa z Ostrowca. Nasza uczennica Zofia Wojtasik jest członkiem zespołu Nie Ogarniesz. Gratulujemy!!!

            Zdjęcia: echodnia.eu, wiatraczek.pl 

        • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
          • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

          • W słoneczny, piątkowy poranek 24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Kunów otrzymała Zofia Wojtasik. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i Panią Dyrektor otrzymali uczniowie: Klaudia Patrycja Kosmala - 5,18; Jakub Miernikiewicz – 4,82; Adam Gębusia – 5,83; Maria Łukawska – 5,41; Joanna Chodynka – 4,75; Oliwia Kosiarska – 4,75; Ernest Wójcik – 5,25; Kacper Zawicki – 5,25; Mateusz Jagiełło – 4,92; Paulina Chrzanowska – 5,43; Judyta Stępień – 5,22; Michał Łukawski – 5,15. Marcelina Wojtasik otrzymała nagrodę od opiekuna konkursu "Poznajemy Ojcowiznę" za zajęcia III miejsca w finale centralnym. Pani dyrektor podziękowała rodzicom za współpracę. Pożegnalismy klasę VIII, ale pozegnalismy tez nauczycieli którzy w przyszłym roku szkolnym nie będą uczyc w naszej szkole: panią Ilonę Nowak, Agnieszkę Buczkowską, Annę Białkowską, Dorotę Heda, Justynę Cioch, pana Grzegorza Klepacza i księdza Dariusza Sidora. Zarówno uczniom jak i nauczycielom należy się odpoczynek. Wykozystajmy czas wakacji na wypoczynek, poznawanie nowych miejsc i ludzi, i naładujmy baterie na kolejny rok szkolny.

             

          • Egzamin trzecioklasisty

          • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty to coroczna akcja Operonu mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Składa się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.

          • Lista wyróżnionych uczniów klas  I- VIII

          • Klasa I – wychowawczyni Katarzyna Dwojak

            Miłosz Wojciech Pasternak, Oliwia Piątek

            Klasa II – wychowawczyni Karolina Nowak – Garbacka

            Aleksander Włodzimierz Szczałuba – Kowalski

            Klasa III – wychowawczyni Kinga Urban

            Izabela Dwojak, Julia Kusiak, Marcelina Wojtasik

            Klasa IV – wychowawczyni Ilona Nowak

            Klaudia Patrycja Kosmala - 5,18 

            Jakub Miernikiewicz – 4,82

            Klasa V – wychowawczyni Anna Woskowicz

            Adam Gębusia – 5,83

            Maria Łukawska – 5,41

            Joanna Chodynka – 4,75

            Oliwia Kosiarska – 4,75

            Klasa VI – wychowawczyni Beata Dębska

            Ernest Wójcik – 5,25

            Kacper Zawicki – 5,25

            Mateusz Jagiełło – 4,92

            Klasa VII – wychowawczyni Urszula Pasternak

            Paulina Chrzanowska – 5,43

            Judyta Stępień – 5,22

            Michał Łukawski – 5,15

            Klasa VIII – wychowawczyni Aneta Tokarska – Wojtasik

            Zofia Wojtasik – 5,6

            Gratulacje! J

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym
      • (041)-2612105 fax - (041)-2612105
      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym 30 27-415 Kunów Poland
      • Administrator Danych Osobowych: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym, Nietulisko Duże 30, 27-415 Kunów
      • Inspektor Ochrony Danych: Agnieszka Borowska e-mail: iod@szkolastaszic.pl
    • Logowanie